שטח המועדון של טראמפ בפלורידה (צילום: רויטרס, חדשות)
שטח המועדון של טראמפ בפלורידה | צילום: רויטרס, חדשות

יוג'ין זאנג, אזרחית סינית, חשודה כי חדרה לשטח המועדון של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בפלורידה ביום שבת האחרון, כך על פי כתב האישום שהגיש נגדה הלילה (בין שלישי לרביעי) התובע הפדרלי. סוכנים שחקרו אותה במקום מצאו כי היא נשאה מספר מכשירים אלקטרוניים, כשעל חלקם מותקנות "תוכנות זדוניות".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

זאנג הצליחה להיכנס לשטח המועדון של טראמפ בשל קצר תקשורת בין אנשי האבטחה, שלא הבינו אותה וחשבו שהיא הוזמנה לשם. בפנים, זאנג דיברה עם פקידת הקבלה וטענה בפניה שהגיעה להשתתף באירוע של האגודה הסינית-אמריקנית של האו"ם. אולם פקידת הקבלה ידעה שאירוע כזה לא מתוכנן, ובעקבות חשדה האישה נעצרה.

סוכני השירות החשאי הגיעו למקום, הוציאו את זאנג משטח האחוזה ותשאלו אותה. זאנג הראתה לסוכנים הזמנה לכאורה לכנס בין נציגים סיניים לאנשי טראמפ, אך הסוכנים לא הבינו את ההזמנה שהייתה כתובה בסינית. זאנג טענה שהיא נשלחה לאירוע משנגחאי על ידי חבר סיני בשם צ'ארלס, אך כשהחוקרים ניסו לקבל פרטים נוספים אודות אותו צ'ארלס, זאנג טענה כי היא מכירה אותו רק מאפליקציית מסרים.

"אם אירן רוצה מלחמה, זה הסוף שלה" (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ לא שהה במקום | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר שנעצרה ערכו הסוכנים חיפוש בחפציה של זאנג ומצאו שם ארבעה טלפונים סלולריים, מחשב נייד, כונן קשיח נייד ודיסק און קי. על פי התובע, הדיסק און קי הכיל תוכנות זדוניות. התובע מסר כי אמנם בתחילה התנהגה זאנג כאילו אינה מבינה אנגלית, אך במהלך החקירה ניכר כי היא מבינה ואף יכולה להשתמש בשפה ברמה גבוהה.

טראמפ שכן באותו היום במועדון, על אף שלא שהה שם באותם רגעים. בכתב האישום מאשימה התביעה את זאנג בחדירה לשטח מוגבל ובמסירת הצהרה כוזבת לסוכנים פדרליים. היא תופיע שוב בפני בית המשפט לשימוע שייערך ב-8 באפריל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו