אדם ארמוש, ישראלי לשעבר בן 21, העלה לפייסבוק תיעוד של תקרית אנטישמית של צעיר בעל חזות מוסלמית תוקף אותו לאחר שזה הבחין כי הוא חובש כיפה לראשו. בתיעוד נראה ארמוש סופג קללות ומכות באמצעות חגורה באמצע הרחוב בברלין. אולם הערב (רביעי) מתברר כי ארמוש איננו יהודי אלא ערבי-ישראלי שביקש להדגים עד כמה מסוכנים הפכו רחובות בירת גרמניה ליהודים. משטרת ברלין מחפשת אחר התוקפים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני לא יהודי, אני ישראלי וגדלתי בישראל במשפחה ערבית", סיפר ארמוש בריאיון לטלוויזיה הגרמנית. "זאת הייתה חוויה מבחינתי לחבוש אתמול את הכיפה ולצאת לרחוב, כי חבר שלי כשהוא נתן לנו את הכיפה במתנה, הוא אמר: 'לא בטוח לצאת לרחובות גרמניה עם כיפה'".

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל גינתה את התקרית האנטישמית ואמרה כי ממשלתה תעשה כל שביכולתה להילחם נגד התופעה. "אנו מוכרחים לנצח את המלחמה נגד אנטישמיות וזה חייב להיות אחת המטרות של הממשלה", הצהירה מרקל. "לצערי, האנטישמיות קיימת בקרב תושבי גרמניה. יש אנטישמיות בקהילה דוברת ערבית".

עוד אמרה מרקל: "הממשלה הגרמנית תעשה הכול. יש לנו נציב לקהילה היהודית בגרמניה מכיוון שאנו שמחים מאוד שיש חיים יהודיים בגרמניה. עלינו להמשיך במלחמה נגד אנטישמיות בנחישות ובהחלטיות. זה כמובן דבר נוראי שאירע ואנחנו נגיב".

בתיעוד שפרסם ארמוש נראה התוקף מכה אותו מספר פעמים עד שהורחק מהמקום, כשברקע אנשים צועקים שיקראו למשטרה. על פי דיווחים בתקשורת הגרמנית המשטרה פתחה בחקירה. בקהילה היהודית בגרמניה גינו את התקרית החמורה, לטענתם האירוע מוכיח כי רחובות ברלין אינם בטוחים ליהודים.

"שלום חברים, היום הותקפנו על ידי שני בחורים בגלל שחבשנו כיפה", כתב ארמוש בפוסט בפייסבוק בו העלה את הסרטון. "אני מבקש מכם, אם זה אפשרי, לשתף את הווידיאו. לא ציפיתי לדבר כזה חמור ועוד בברלין".