תקרית אנטישמית חמורה אירעה אתמול (שלישי) בברלין כשצעיר מוסלמי תקף צעיר שחבש כיפה, כך על פי דיווחים בגרמניה. בתיעוד שפורסם בפייסבוק, נראה הצעיר מכה את היהודי באמצעות חגורה באמצע הרחוב ומקלל אותו. המשטרה המקומית פתחה בחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התוקף מכה אותו מספר פעמים עד שהורחק מהמקום כשברקע אנשים צועקים שיקראו למשטרה. בסרטון מראה הצעיר את החבלות שנגרמו לו. על פי דיווחים בתקשורת הגרמנית המשטרה פתחה בחקירה. "שלום חברים, היום הותקפנו על ידי שני בחורים בגלל שחבשנו כיפה", כתב הצעיר בפוסט שהעלה בפייסבוק. "אני מבקש מכם, אם זה אפשרי, לשתף את הוידיאו. "לא ציפיתי לדבר כזה חמור, עדיין בברלין".  

בקהילה היהודית בגרמניה גינו את התקרית החמורה, לטענתם האירוע מוכיח כי רחובות ברלין אינם בטוחים ליהודים.

לפני כחודש נרצחה ניצולת השואה, מיריי קנול, בצרפת. הרשויות עצרו שני חשודים והוגש נגדם כתב אישום בכין רצח על רקע אנטישמי.

נתיחת הגופה של קנול העלתה כי היא נדקרה מספר פעמים בטרם הוצתה דירתה. מאז הרצח טענו חברי הקהילה היהודית בפריז כי מדובר באירוע אנטישמי. על פי דוח החקירה הראשוני, הנרצחת התקשרה בעבר למשטרה כדי להתריע על כך שגבר אלמוני איים לשרוף אותה.

"הקונגרס היהודי העולמי מחזק את קהילת יהודי צרפת ומגנה את הרצח המתועב והנורא של מיריי, ניצולת השואה מפריז", אמר אז מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי רוברט זינגר. "אנחנו קוראים לרשויות הצרפתיות להפגין שקיפות מלאה בהליכי החקירה, על מנת להבטיח כי מניע הרצח יתגלה במהירות האפשרית ויטופל במלוא חומרת הדין.