מנהיגי הקוריאות נפגשו שוב: לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הודיע שלשום על ביטול הפסגה עם קים ג'ונג און, ואתמול צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי ייתכן והפגישה לא תבוטל - מנהיגי צפון קוריאה ודרום קוריאה נפגשו היום (שבת), באזור המפורז בגבול בין המדינות. זאת בפעם השנייה בתוך חודש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קים ג'ונג און ומון ג'יאה אין נפגשו שוב, בפעם השנייה, בבית השלום הממוקם באזור המפורז בין שתי המדינות. הפגישה התקיימה על רקע הודעת נשיא ארה"ב כי ייתכן ולא תבוטל הפסגה. השניים הביעו את דעותיהם לקראת הפגישה המתגבשת בין ארה"ב לצפון קוריאה. ממשלת דרום קוריאה מסרה כי "שני המנהיגים הביעו את רצונם להפוך את הפסגה עם האמריקנים למוצלחת".

יומיים בלבד לאחר שנשיא ארה"ב טראמפ הודיע על ביטול הפסגה ההיסטורית במה שכינה "יום עצוב בהיסטוריה", הודיע בציוץ שפרסם הלילה כי נמשכים המגעים לקיומה במועד המקורי - 12 ביוני בסינגפור.

"יש לנו שיחות פרודוקטיביות מאוד עם צפון קוריאה על קיום הפסגה, שאם תקרה סביר להניח שהיא תישאר בסינגפור באותו תאריך, 12 ביוני", כתב הנשיא בחשבון הטוויטר שלו והוסיף כי ייתכן והפגישה תימשך בסופו של דבר יותר מיום אחד. "אם יהיה צורך גם מעבר לתאריך הזה", מסר.

טראמפ התייחס להתבטאויות "הזועמות והתוקפניות" של קים על הגרעין של ארצו וכתב כי "היכולות הגרעיניות של ארה"ב יותר רחבות ועוצמתיות". במכתב, הנשיא טראמפ השאיר פתח לקים וכתב: "מוזמן לכתוב או להתקשר במידה ותשנה את דעתך, אני מצפה לפגוש אותך בעתיד".

טראמפ: "גם מדינה אחת זה בסדר" (צילום: חדשות)
טראמפ: והפגישה לא תבוטל" | צילום: חדשות

בצפון קוריאה הגיבו לטראמפ באופן פייסני ומהמדינה המסוגרת נמסר כי היא מוכנה להמשיך בשיחות עם ארה"ב על מנת לקיים את הפגישה. סגן שר החוץ הצפון קוריאני, קים קיי גוואן, אמר כי מדינתו מוכנה לפתור את המחלוקות "בכל זמן ובכל דרך". עוד מסר סגן השר כי "הערכנו מאוד את מאמציו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, מאמצים שלא עשה כמותם אף נשיא לפניו, ליצור פגישה היסטורית בין מנהיגי שתי המדינות".