הלילה (ראשון) פורסמה תמונה דרמטית של רגע ההשתלטות על אחד המחבלים, שביצעו את פיגוע הטרור במרכז לונדון בו נהרגו שישה בני אדם. שירותי החירום עדכנו כי 48 בני אדם פונו לבתי החולים במהלך הלילה. מספר פוליטיקאים בריטים הודיעו על השעיית הקמפיין - ארבעה ימים בלבד לפני הבחירות - למשך יממה בעקבות הפיגוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

המחבלים דרסו באמצעות רכב מסחרי עוברי אורח שהלכו על גשר לונדון, ולאחר מכן ירדו המחבלים מהמכונית כשהם חמושים בסכין והחלו לדקור אנשים סמוך למתחם האוכל "בורו". השוטרים חיסלו את המחבלים, שלבשו על גופם מה שנראה תחילה כמו מטען נפץ, לאחר בדיקה התברר כי מדובר בזיוף.

זירת הפיגוע בגשר לונדון (צילום: CNN)
שוטרים בזירת הפיגוע | צילום: CNN

"חשבנו שהמחבלים לבשו מטען נפץ, אך התברר כי מדובר במטען דמה", אמר מארק ראולי, מהיחידה למלחמה בטרור בלונדון. התמונה צולמה מחוץ לבר במתחם ה"בורו", בו אירע הפיגוע ורואים בה את אחד המחבלים שוכב על הרצפה כשהוא לבוש במכנסי הסוואה, ועם ווסט שנראה כמו מטען נפץ מחובר לפלג גופו העליון.

חשד לפיגוע בלונדון, ארכיון (צילום: CNN)
זירת הפיגוע | צילום: CNN

"המחבלים נורו תוך 8 דקות מהדיווח הראשון", אמר מארק ראולי, מהיחידה למלחמה בטרור בלונדון. "השוטרים הגיבו במהירות ובאומץ שלושת החשודים החמושים נורו ונהרגו במתחם ה'בורו'".

בהלה בלונדון אחרי הפיגוע (צילום: CNN)
אנשים נמלטים ממתחם ה"בורו" | צילום: CNN

כך נראית ההסתה של דאע"ש

עוד לא ניתן לקבוע אם האדם השני שרואים בתמונה הוא מחבל נוסף או שמדובר בעובר אורח שנפגע בפיגוע. במשטרה מספרים כי השוטרים הגיבו במהירות והאירוע נגמר תוך שמונה דקות, אך נדרשו מספר בדיקות נוספות לפני שנקבע שאין חשודים נוספים.

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי עודכנה בפרטי האירוע והכריזה שתכנס ישיבת חירום. בנוסף, הודתה לכוחות הביטחון הבריטיים שניהלו את המרדף: "מנהלים את האירוע הנורא כמו איום טרור פוטנציאלי". נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ בטוויטר בתגובה להתפתחויות בלונדון ואמר שארה"ב עומדת לצד בריטניה: "כל מה אפשר לעשות כדי לעזור - נעשה". ראש עיריית לונדון, סאדיק חאן, גינה גם הוא את מתקפת הטרור ה"מתוכננת והפחדנית" כנגד אזרחים חפים מפשע.

כרוז שהפיץ דאע"ש
כרוז שהפיץ דאע"ש | צילום:

דאע"ש פירסמה בשבת באמצעות האפליקציה טלגרם בו היא מפצירה בתומכיה להוציא לפועל פיגועי דריסה, דקירה וירי במהלך חודש הרמדאן. בין השאר נכתב: "חיילי המדינה האסלאמית בכל מקום, הכיכרות הם הנשק שלכם. חדשו את כוונתכם לאללה, תהפכו לשאהידים ותזכרו לפרס גדול".