מיי: "למשפחות מגיע חקירה מקיפה" (צילום: רויטרס)
הבניין עלה באש שעות ארוכות | צילום: רויטרס

שריפת ענק פרצה לפנות בוקר (רביעי) במגדל מגורים בן 27 קומות במערב העיר לונדון. לדברי המשטרה המקומית, הדיירים מתפנים מהבניין הבוער ומספר אנשים נדרשו לקבל טיפול רפואי: כחמש שעות לאחר פרוץ השריפה הודיעו שירותי הכיבוי הבריטיים כי "ישנם מספר הרוגים", אך לא נמסר נתון מדויק. מספר כלי תקשורת מדווחים על לכודים בבניין, ועד כה פונו לפחות 50בני אדם מהמגדל. הסיבה לפרוץ השריפה טרם ידועה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שירותי הכבאות בבירה הבריטית שיגרו למוקד השריפה 40 כבאיות ו-200 כבאים כדי להילחם בלהבות שמבעירות את המגדל, החל מהקומה השנייה. מהמשטרה נמסר כי "מספר אנשים מטופלים בדרגות פציעה שונות, ושני בני אדם מטופלים בזירה כתוצאה משאיפת עשן". עוד צוין כי "דיירי המגדל מממשיכים להתפנות מהמגדל".

צפו בדיווח של כתב חדשות 2 מאזור השריפה:

שירותי הרפואה מדווחים על שני בני אדם שמטופלים כתוצאה משאיפת ועשן וכן כי נשלחו למוקד השריפה כ-20 אמבולנסים, אולם מספר הנפגעים הסופי צפוי להיות גבוה בהרבה מכך. שירותי החירום בלונדון סגרו את האזור והכריזו על מצב חירום ברדיוס של כמה עשרות מטרים.

שריפה בבניין בלונדון (צילום: רויטרס)
מספר הפצועים הסופי טרם ברור | צילום: רויטרס

"שמענו אנשים צורחים 'הצילו"

סגן ראש מערך הכבאות בלונדון מסר כי "מדובר בתקרית גדולה ורצינית מאוד ואנו מנצלים משאבים רבים ונעזרים בכלים ייחודיים". עוד הוא ציין כי עשרות הכבאים פרוסים ברחבי המגדל בניסיון לאתר דיירים שטרם התפנו. מספר כלי תקשורת בבריטניה מדווחים כי במגדל ישנם מספר דיירים לכודים שניתן לשמוע אותם צועקים לעזרה מחלונות הקומות העליונות של המגדל.

סלסט תומאס, עדת ראייה שמתגוררת מעבר לכביש מהמגדל, סיפרה כי דיירי הבניין "מנסים לאתר את קרוביהם" בעקבות פינוי המגדל מדייריו. "המשטרה הרחיקה את כולם מקו ראייה ישיר למגדל, אבל אני עדיין יכולה לשמוע את הבניין נשרף וחלקים ממנו שנופלים לקרקע".

השריפה בבניין "גרנפל" (צילום: רויטרס)
"אפשר לשמוע חלקים נופלים לקרקע" | צילום: רויטרס

"ככל שחלפו השעות האש התפשטה לכיוון צדו השמאלי של הבניין גם כן", סיפרה עדת ראייה נוספת. "שמענו אנשים צורחים 'הצילו' ומהבהבים בפנים של הטלפונים שלהם כדי שנדע שהם שם. היינו חסרי אונים".

ברשתות החברתיות צצו דיווחים על לכודים בבניין המנסים לקפוץ מהקומות הנמוכות על מנת להינצל מהאש. עוד דווח כי חלק מהלכודים מנסים לייצר חבלים ממצעים, שיסייעו להם לברוח מהבניין הבוער.