פוטין וטראמפ. שיתפו פעולה? (צילום: רויטרס, חדשות)
"ציד מכשפות". טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף היום (חמישי) את מינוי התובע העצמאי לחקירת הקשרים בין רוסיה לבין אנשי הקמפיין שלו: בחשבון הטוויטר שלו צייץ כי "עם כל המעשים הבלתי חוקיים שבוצעו בקמפיינים שלהם, לאובמה וקלינטון מעולם לא מינו תובע מיוחד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זהו ציד המכשפות הגדול ביותר של פוליטיקאי בהיסטוריה האמריקנית", צייץ עוד טראמפ. במקביל, סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה היום כי מייקל פלין ויועצים נוספים שעבדו עם טראמפ במהלך הקמפיין היו בקשר עם גורמים רשמיים במוסקבה ב-18 הזדמנויות לפחות. הידיעה מתפרסמת על רקע מינויו של תובע עצמאי לחקירת טראמפ-רוסיה על ידי משרד המשפטים האמריקני.

על פי הדיווח, מדובר בשיחות טלפון ובאימיילים שנערכו במהלך שבעת החודשים האחרונים של קמפיין הבחירות ב-2016 - כך מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס גורמים רשמיים בממשל האמריקני בעבר ובהווה.

בכירים אמריקנים בהווה ובעבר סיפרו לרויטרס כי שישה בכירים אמריקנים אחרים בהם מייקל פלין, היועץ לביטחון לאומי הראשון של טראמפ שפוטר, היו בקשר עם גורמים רוסיים שהבכיר שבהם הוא שגריר רוסיה בארה"ב סרגיי קיסיליאק. ההתקשרויות האלה, שלא נחשפו עד היום, נבדקות עכשיו על ידי חוקרי ה-FBI שבודקים את ההתערבות הרוסית בבחירות וקשר אפשרי בין אנשיו של הנשיא ורוסיה.

_OBJ

על פי הדיווח, אחרי הבחירות ב-8 בנובמבר, פלין וקיסליאק אפילו שוחחו בניהם על הקמת ערוץ תקשורת ישיר בין טראמפ לנשיא הרוסי שיעקוף את הבירוקרטיה של מערכות הביטחון האמריקניות, שעל פי הדיווח נתפסו כ"עוינות לשיפור היחסים בין המדינות".

הבית הלבן הכחיש בתחילה כל קשר עם פקידים רוסיים במהלך הקמפיין, אך בינואר האחרון אישרו בכירים בממשל כי נערכו ארבעה מפגשים בין קיסליאיק ויועציו של טראמפ.