מלק וטסנים בלקלדי, ניצלו מהשריפה בלונדון (צילום: סקיי)
האחיות טזנים ומלכ בלקלדי | צילום: סקיי

היום (חמישי) הודיעה משטרת לונדון כי מניין ההרוגים בשריפת הענק בבניין במערב העיר עלה ל-17, וכי אופסים הסיכויים למצוא ניצולים. עם זאת, בתוך הטרגדיה הגיעה גם בשורה טובה: שתי אחיות, בנות 6 ו-10, נמצאו בבית החולים כשהן בחיים, לאחר שמשפחתם חיפשה אותם מאז פרצה השריפה לפני כיומיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הבנות, טזנים ומלכ בלקלדי, התגוררו עם משפחתן באחת הוקמות העליונות של הבניין, וככל הנראה נמלטו אל הגג משם חולצו ונלקחו אל בית החולים. אחת מהן נמצאת בתרדמת, והשניה הורדמה בשל הטראומה.

ההורים של השתיים, ואחיהן התינוק, עדיין מוגדרים נעדרים. "היינו בכל בתי החולים וחיפשנו כל היום, אנחנו רק מתפללים לשלומם", סיפרו בני המשפחה שמצאו את הבנות.

הבניין הבוער הבוקר (צילום: רויטרס)
הבניין הבוער הבוקר | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום עדכנה המשטרה כי נמשכים מאמצי החיפוש אחר קורבנות האסון ובשירותי הכבאות בלונדון מעריכים כי לאור עשרות הנעדרים מ-120 דירות הבניין בן 24 הקומות, היקף הקורבנות צפוי לגדול משמעותית. "להערכתנו יש עדיין מספר לא ידוע של אנשים בתוך הבניין ולא ברור כמה נספו", מסרה נציבת הכבאות בלונדון.

"הלהבות שככו בשלב זה, למעט כיסים של אש שמפוזרים ברחבי המגדל", סיפרה הנציבה, דני קוטון. "לאורך היום עדיין ניתן יהיה להבחין בעשן מגיח מהבניין בשל החום הרב, כך שזה עדיין לא בטיחותי לכל צוותי הכבאות להגיע אל הקירות החיצוניים של הבניין". עם זאת, מספר מצומצם של כבאים ממשיכים לסרוק את הבניין, דירה אחר דירה, בחיפוש אחר קורבנות.

"הצטבר מספיק גז להרוג את כל הדיירים" (צילום: רויטרס)
הבניין הבוער בלונדון (אתמול) | צילום: רויטרס

"בשל חומרת הנזקים מהשריפה, ייקח עוד זמן רב עד שנוכל לזהות כראוי את אלה שנותרו בבניין", המשיכה קוטון. "למרבה הצער, איננו מצפים למצוא עוד אנשים בחיים. היקף החום שנגרם מהלהבות אומר שיידרש נס כדי שמישהו יצליח להישאר בחיים".