לאחר שמשטרת לונדון עדכנה כי מניין ההרוגים בשריפת הענק שפרצה אתמול (רביעי) לפנות בוקר במגדל דירות במערב העיר עלה ל-17, נמשכים מאמצי החיפוש אחר קורבנות האסון. בשירותי הכבאות בלונדון מעריכים כי לאור עשרות הנעדרים מ-120 דירות הבניין בן 24 הקומות, היקף הקורבנות צפוי לגדול משמעותית. "להערכתנו יש עדיין מספר לא ידוע של אנשים בתוך הבניין ולא ברור כמה נספו", מסרה נציבת הכבאות בלונדון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הלהבות שככו בשלב זה, למעט כיסים של אש שמפוזרים ברחבי המגדל", סיפרה הנציבה, דני קוטון. "לאורך היום עדיין ניתן יהיה להבחין בעשן מגיח מהבניין בשל החום הרב, כך שזה עדיין לא בטיחותי לכל צוותי הכבאות להגיע אל הקירות החיצוניים של הבניין". עם זאת, מספר מצומצם של כבאים ממשיכים לסרוק את הבניין, דירה אחר דירה, בחיפוש אחר קורבנות.

"העשן ימשיך להגיח מהבניין" (צילום: רויטרס)
"העשן ימשיך להגיח מהבניין" | צילום: רויטרס
מאמצי הכיבוי נמשכו לתוך הלילה (צילום: SKY NEWS)
מאמצי הכיבוי נמשכו לתוך הלילה | צילום: SKY NEWS

"בשל חומרת הנזקים מהשריפה, ייקח עוד זמן רב עד שנוכל לזהות כראוי את אלה שנותרו בבניין", המשיכה קוטון. "למרבה הצער, איננו מצפים למצוא עוד אנשים בחיים. היקף החום שנגרם מהלהבות אומר שיידרש נס כדי שמישהו יצליח להישאר בחיים".

התמונות הקשות מאסון השריפה ליכדו את הקהילה המקומית, שנרתמה בהמוניה לסייע לנפגעי האסון שרובם נותרו ללא רכוש. רבים בשכונות המקיפות את אזור השריפה במערב לונדון התגייסו ותרמו ציוד רב, כגון, מזון, מים, בגדים וצעצועים.

"כולנו ניצבים ביחד". הקהילה נרתמה (צילום: SKY NEWS)
"כולנו ניצבים ביחד". הקהילה נרתמה | צילום: SKY NEWS
"תומכים בחברי הקהילה" (צילום: SKY NEWS)
"תומכים בחברי הקהילה" | צילום: SKY NEWS

"כולנו ניצבים ביחד ואני חושבת שזה הדבר הכי חשוב שקרה בכל האסון הזה", סיפרה לטיפה, מתנדבת במסגרת מאמצי הסיוע. "לפחות אנו עומדים יחד ותומכים בחברי הקהילה שלנו ביום נורא שכזה".

הקהילה מתאבלת בלונדון (צילום: SKY NEWS)
צילום: SKY NEWS