עדויות חדשות וצילומי וידאו חדשים משריפת הענק בבניין במערב לונדון ממשיכים להגיע היום (חמישי) ולהציג את רגעי האימה והטרור. תיעוד דרמטי של אישה בשם רניה איברהים מציג את ניסיונותיה למצוא מוצא מדירתה ואת קריאותיה הנואשות לעזרה. "אני פוחדת, אבל אולי יש מישהו בחוץ", נשמע קולה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כל הבניין עולה באש, מלמעלה עד למטה", נשמעת רניה מתארת את המצב הקשה. "אנחנו בקומה העליונה, בינתיים האש לא הגיעה לפה, שאלוהים יעזור לנו. כל הבניין עולה באש, עד למטה, מהקומה השלישית עד הקומה ה-24".

צילום הוידאו נפסק וממשיך כשרניה מנסה לקרוא לעזרה, אך כוחות החילוץ נעלמו משדה הראייה שלה. "כל רכבי ההצלה הלכו מפה. זה לא בסדר, איך נצא מפה?", צעקה איברהים באימה. "אנחנו תקועים בקומה ה-21! הלו! אנחנו באמצע לונדון...יותר מדי אנשים תקועים למעלה. תתפללו בשבילנו אינשאללה, אלוהים ישמור עלינו, אלוהים".

מיי: "למשפחות מגיע חקירה מקיפה" (צילום: רויטרס)
רגעי האימה בלונדון (אתמול) | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום עדכנה המשטרה כי נמשכים מאמצי החיפוש אחר קורבנות האסון ובשירותי הכבאות בלונדון מעריכים כי לאור עשרות הנעדרים מ-120 דירות הבניין בן 24 הקומות, היקף הקורבנות צפוי לגדול משמעותית. "להערכתנו יש עדיין מספר לא ידוע של אנשים בתוך הבניין ולא ברור כמה נספו", מסרה נציבת הכבאות בלונדון.

"הלהבות שככו בשלב זה, למעט כיסים של אש שמפוזרים ברחבי המגדל", סיפרה הנציבה, דני קוטון. "לאורך היום עדיין ניתן יהיה להבחין בעשן מגיח מהבניין בשל החום הרב, כך שזה עדיין לא בטיחותי לכל צוותי הכבאות להגיע אל הקירות החיצוניים של הבניין". עם זאת, מספר מצומצם של כבאים ממשיכים לסרוק את הבניין, דירה אחר דירה, בחיפוש אחר קורבנות.

"בשל חומרת הנזקים מהשריפה, ייקח עוד זמן רב עד שנוכל לזהות כראוי את אלה שנותרו בבניין", המשיכה קוטון. "למרבה הצער, איננו מצפים למצוא עוד אנשים בחיים. היקף החום שנגרם מהלהבות אומר שיידרש נס כדי שמישהו יצליח להישאר בחיים".