הנשיא ביקש נאמנות ורצה לחשוף מדליפים (צילום: רויטרס)
תלונה נגד ראש ה-FBI המפוטר | צילום: רויטרס

המאבק בין טראמפ לקומי הולך ומחריף: רשת החדשות האמריקנית CNN דיווחה היום (שישי) כי עורכי דינו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, מתכננים להגיש תלונה נגד ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי - זאת יממה בלבד לאחר עדותו הדרמטית בסנאט בה הודה קומי כי העביר מידע משיחותיו עם טראמפ לעיתונות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווח, התלונה תוגש למשרד המשפטים האמריקני ולוועדת החוקה בסנאט. התלונה תעסוק בעדות של קומי אתמול בסנאט במהלכה הודה כי העביר את תוכן השיחה שלו עם טראמפ לחבר שלו וביקש ממנו לאחר מכן שיעביר את הדברים לכתב. "על פי שיקול דעתי, הייתי צריך להוציא את זה החוצה", הסביר קומי בעדותו, "לכן ביקשתי מחבר שלי לחלוק את המידע עם כתב".

לפנות בוקר התייחס נשיא ארה"ב טראמפ לפרשה בטוויטר, וצייץ כי קומי, שהעיד נגדו אתמול בסנאט, הוא "מדליף". עוד טען טראמפ כי כל מה שנחשף בימים האחרונים מזכה אותו מהאשמות בהתערבות בחקירת החשד למעורבות רוסית בבחירות. "למרות כל כך הרבה הצהרות כוזבות ושקרים, מדובר בזיכוי שלם ומוחלט", כתב טראמפ.

עדות קומי: "תיעדתי את השיחות עם טראמפ כי חששתי שישקר"

קומי התייצב אתמול בפני ועדת המודיעין של הסנאט בארה"ב, כדי למסור את עדותו בנוגע לחקירת המעורבות של רוסיה בבחירות והתערבותו האפשרית של הנשיא טראמפ בחקירה. תחת שבועה, טען קומי כי "ממשל טראמפ שיקר לגביי ולגבי ה-FBI". לאחר הדיון הפומבי, המשיך קומי למסור פרטים על החקירה בדיון סגור.

קומי במהלך עדותו בסנאט, אמש (צילום: רויטרס)
קומי במהלך עדותו בסנאט, אמש | צילום: רויטרס

"הופתעתי מהפיטורים שלי, זה בלבל אותי לשמוע מאמצעי התקשורת על פיטוריי, ועל כך שנבעו מהטיפול בחקירת קשרי רוסיה-ארה"ב", אמר קומי בתחילת דבריו. "אני רוצה להעביר מסר: ה-FBI הוא חזק ותמיד יהיה עצמאי". בשלב מאוחר יותר של עדותו, אמר קומי כי "פוטרתי כדי לשנות את אופן ניהול החקירה בנוגע לרוסיה".

בהמשך נשאל קומי מדוע חש את הצורך לתעד את השיחות שניהל עם טראמפ, וענה כי "חששתי שהוא עלול לשקר בקשר אליהן. ידעתי שיבוא היום שבו אזדקק לתיעוד כדי להגן על עצמי". הוא אף הוסיף כי לא חש צורך לתעד שיחות עם מנהיגים אחרים.