מחליפים איומים למרות ההתקרבות (צילום: רויטרס)
ישוחחו? קים וטראמפ | צילום: רויטרס

תמיכה מפתיעה למתמודד השנוי במחלוקת: הממשל הצפון-קוריאני הרודני פרסם הצהרת תמיכה בדונלד טראמפ, שהבטיח כמעט באופן סופי את המועמדות הרפובליקנית, ושיבח את הישגיו. ההודעה מגיעה כשבועיים לאחר שטראמפ הצהיר כי הוא יהיה מוכן לשוחח עם המנהיג קים ג'ונג און - ובכך לשנות את מדיניות אובמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אתר תעמולה של המשטר כינה את טראמפ "מועמד נשיאותי בעל חוש נבואי, שיכול לשחרר את האמריקנים החיים תחת פחד יומי ממתקפה גרעינית" - תוך התייחסות לאיום התקיפה של פיונגיאנג.

בטור דעה שפורסם באתר DPRK, אחד המובילים במדינה, טראמפ כונה "פוליטיקאי חכם והבחירה הנכונה עבור האמריקנים". מנגד, יריבתו הילרי קלינטון כונתה "ראש קשה" - מכיוון שקראה להטיל סנקציות על כלכלת צפון קוריאה בדומה לאלו שהופעלו נגד אירן בעבר.

הילארי קלינטון , הילרי קלינטון (צילום: רויטרס)
"ראש קשה". קלינטון | צילום: רויטרס

עוד שיבח האתר את הצעתו של טראמפ להוציא את הכוחות האמריקנים מקוריאה הדרומית עד שתשלם לארצות הברית: "מתברר שטראמפ הוא לא המועמד הבור והקשקשן שהם חושבים שהוא, אלא הרבה יותר חכם מכך".

לפני כשבועיים אמר טראמפ בריאיון לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי הוא יהיה מוכן לשוחח עם מנהיגה של קוריאה הצפונית. "אהיה מוכן לדבר איתו, אני לא רואה כל בעיה בכך", הצהיר טראמפ ואמר כי יעשה זאת על מנת לנסות ולעצור את ההתחמשות הגרעינית של פיונגיאנג. במקביל, הבהיר טראמפ הוא יפעל ללחוץ על סין על מנת שזו תגרום לקוריאה הצפונית לשנות את דרכיה.