נחיתת טראמפ בסינגפור (צילום: רויטרס, חדשות)
ישוחחו? קים וטראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

פתח להידברות עם האויבת הגדולה? המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ, שוב מספק הצהרה מפתיעה שמותירה אותו בכותרות: בריאיון לסוכנות הידיעות "רויטרס" אמר טראמפ כי הוא יהיה מוכן לשוחח עם מנהיגה של קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און - זאת בניגוד מוחלט למדיניות ממשל אובמה כלפי הדיקטטורה המסוגרת באסיה ומנהיגה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אהיה מוכן לדבר איתו, אני לא רואה כל בעיה בכך", הצהיר טראמפ ואמר כי יעשה זאת על מנת לנסות ולעצור את ההתחמשות הגרעינית של פיונגיאנג. במקביל, הבהיר טראמפ הוא יפעל ללחוץ על סין על מנת שזו תגרום לקוריאה הצפונית לשנות את דרכיה.

בתגובה לדברים, אמר נציג בממשלת קוריאה הדרומית כי ארצו וארה"ב עומדות איתנות במאבק מול ניסויי הגרעין שמבצעת קוריאה הצפונית: "סוגיית עצירת ההתחמשות הגרעינית של קוריאה הצפונית צריכה להיות הנושא הראשון במעלה בכל דיאלוג שמנהלים עם פיונגיאנג. הם צריכים להפסיק לאיים ולהראות נכונות להגיע להבנות".

"בעלי הוא לא היטלר"

ובתוך כך, מספקת גם רעייתו של טראמפ, מלאניה, מי שעשויה להפוך לגברת הראשונה של ארה"ב, אמירה לא פחות מסקרנת - ומבהירה לעיתונאים כי בעלה הוא לא מה שעושים ממנו: "הוא לא היטלר, הוא רוצה לעזור לאמריקה".

הרעיה טראמפ אמרה את הדברים בתגובה להשוואה שערך הקומיקאי לואי סי.קיי בין טראמפ להיטלר, לאחר שזה הצהיר שלא יאפשר כניסת מוסלמים לשטח ארה"ב.
"הוא רוצה לאחד בין אנשים. לגבי מה שאמר על מוסלמים - אולי הוא היה צריך לומר זאת בדרך מעודנת יותר, הוא לא רודף אף דת".