הושעתה. נאז שאה (צילום: Sky News)
מחוקקת בלב הסערה, נאז שאה | צילום: Sky News

חברת הפרלמנט מטעם מפלגת הלייבור נאז שאה, שעוררה סערה גדולה בבריטניה לאחר שנחשף כי בפוסט שכתבה ב-2014 הציעה להעביר את מדינת ישראל לארה"ב, התנצלה הערב (רביעי) בפני חברי הפרלמנט והקהילה היהודית. הבעת הצער על הפוסט שהוגדר כאנטישמי לא עזרה לה והיא הושעתה מכל תפקידיה במפלגה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בימים האחרונים התפרסם תוכנו של הפוסט בו כתבה שאה שהפתרון לבעיה במזרח התיכון היא העברתה של ישראל לארצות הברית. שאה אף הוסיפה וניסתה לשכנע שכך יחסכו האמריקנים את סכום הסיוע הבטחוני לישראל שעומד על 3 מיליארד דולר.

בעקבות הפוסט לחץ ציבורי ופוליטי כבד, בהובלתו של ראש הממשלה דיוויד קמרון, הופעל על שאה שתתנצל. במקביל, הופעל לחץ גם על ראש מפלגתה ג'רמי קורבין שישעה אותה מפעילויות המפלגה.

היום שלחה שאה מכתב רשמי לקהילה היהודית בממלכה בו הביעה התנצלות על דבריה. "בתור מי שמכירה מקרוב מדי את הגזענות והדיכוי זה חשוב שאתנצל בצורה כנה על רעיונות מטופשים שהעליתי בעבר", כתבה במכתב שחלק ממנו אף הקריאה בפני חברי הפרלמנט.

למרות ההתנצלות, החליטו ראשי הלייבור להשעות את שאה מהמפלגה עד שתתבצע חקירה בנושא. "ג'רמי קורבין ונאז שאה החליטו במשותף שהיא תושעה מנהלית ממפלגת הלייבור", מסר דובר המפלגה.