אין תמונה
מעוררת סערה. רייצ'ל דולזל

על רקע שיאים חדשים במתיחות הבין-גזעית בארצות הברית, עוסקת היום (שישי) התקשורת האמריקנית בהרחבה בשאלת מוצאה של אישה אחת - רייצ'ל דולזל, פעילה מוכרת נגד גזענות ובעד זכויות אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דולזל, בכירה בארגון נגד גזענות בארצות הברית ומרצה ללימודי אפריקה באוניברסיטת מזרח וושינגטון, מוכרת בציבור כחצי לבנה וחצי שחורה, אלא שפצצה שהטילו הוריה הביולוגיים מעמידה את שאלת מוצאה בספק. בריאיון לכלי תקשורת בוושינגטון אמרה אמה של דולזל כי בתה, עמה היא לא מצויה בקשר, אינה שחורה כלל וכי שורשיה הם מצ'כיה, שוודיה וגרמניה.

"רייצ'ל רצתה להיות מישהי שהיא לא", סיפרה אמה. "היא בחרה להציג את עצמה כאפרו-אמריקנית וזה פשוט לא נכון". דולזל עצמה סירבה להתייחס באופן מפורש לדברים, אך טענה אינה נמצאת בקשר עם הוריה הביולוגיים וכי היא לא מתייחסת אליהם כאל הוריה האמיתיים.

"השאלה לא כל כך פשוטה והיא כוללת מורכבויות רבות", אמרה דולזל לעיתון מקומי בעקבות חשיפת הוריה. "אני חוששת שלא כולם יבינו אבל כולנו מגיעים מאפריקה". מלבד המבוכה הציבורית הרבה שגרם לה הפרסום, דלזול עומדת כעת גם בפני חקירה של ועדת האתיקה בעיר מגוריה, לאחר שהציגה את עצמה כאפרו-אמריקנית בטפסי קבלה לוועדת ניצב תלונות הציבור המקומית.