רייצ'ל, צריך להתרכז באנשים (צילום: twiter)
רייצ'ל, צריך להתרכז באנשים | צילום: twiter

לאחר שעוררה סערה בארה"ב ובעולם כשהתחזתה לאישה שחורה, ואף נאלצה להתפטר, התייחסה היום פעילת זכויות השחורים רייצ'ל דולזל לראשונה לביקורות נגדה וטענה כי לא שיקרה משום שהיא מרגישה אפרו-אמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון שהעניקה לרשת הטלוויזיה NBC ביקשה דולזל להסביר מדוע נהגה להציג את עצמה במשך שנים כאישה שחורה המומחית לתרבות האפריקנית-אמריקנית למרות שהיא לבנה, ודחתה את הטענות נגדה שלפיהן שיקרה והעמידה מצג שווא. "אני רואה את עצמי כשחורה", אמרה דולזל. "הזהות שלי שחורה".

חרף הסערה שעוררה חשיפת התחזותה בארה"ב, הבהירה דולזל כי לו הייתה נדרשת לקבל את ההחלטות מחדש הייתה פועלת באותה הדרך בדיוק.

"למרות שהשיח היה על חשבוני בשבוע האחרון ויצא בדרך מאוד מרושעת ולא אנושית, השיח האמיתי צריך להתנהל סביב השאלה - מה זה אומר להיות בן אנוש?", אמרה. "אני מקווה שבעקבות השיח נגיע לשורש ההגדרה של גזע, זהות אתנית, תרבות, הגדרה עצמית, תפיסה אישית ובסופו של דבר - העצמה עצמית".

הגילוי על מוצאה של דולזל סחף אל חרושת הבירורים והשמועות גם את הוריה ואת אחיה, שבלחץ כלי התקשורת נאלצו להודות כי למרות מעורבותה הגזעית היא אכן נולדה לבנה. בעקבות הפרסומים התפטרה דולזל בימים האחרונים מתפקידה בארגון האנטי גזעני שבראשו עמדה.