בחזרה לרגעי האימה במסגד בשעת הטבח הנורא: ניו זילנד נחשבת לאחת המדינות הבטוחות ביותר והשקטות ביותר, זו הסיבה שהטבח האכזרי במסגד אל-נור הדהים כל כך הרבה אנשים, לא רק מקומיים - אלא בכל רחבי העולם. המדינה המומה ואנשים רבים מתקשים להשלים עם מה שקרה היום (שישי). "זה כל כך עצוב. זה לא צריך להתרחש במדינה שלנו. הם צריכים להרגיש בטוחים להתפלל", סיפרה עדת ראייה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בחדר המתים נערמו גופותיהם של 49 קורבנות שנרצחו רק משום שהם מוסלמים. רמזאן עלי, אחד הניצולים סיפר: "אני פשוט חיכיתי והתפללתי לאלוהים בבקשה שייגמרו לו הכדורים".

המחבל תכנן את הטבח לפרטי פרטים. הוא גם תיעד אותו בשידור חי בפייסבוק שלו. בשעות הצהריים פרץ למסגד אל-נור וצלף בדם קר במתפללים שכרעו על רגליהם ועבר מחדר לחדר. פריד אחמד, עד ראייה שחר: "ראיתי שחלק מהאנשים רצו החוצה דרך החדר שהייתי בו. וגם ראיתי כמה אנשים עם דם על גופם ואנשים שצלעו".

חברת הפרלמנט: "אין הצדקה לשנאה כזו" (צילום: רויטרס, חדשות)
חברת הפרלמנט: "אין הצדקה לשנאה כזו" | צילום: רויטרס, חדשות

בשלב מסוים נתקל המחבל במעצור בנשק, הוא יצא החוצה ירה ברחוב ווידא את מותם של קורבנותיו. בעמוד הפייסבוק שלו, כתב היורה שהוא יוצא לנקום בפולשים שמאיימים על הגזע הלבן. בעולם כולו הרכינו ראש לאות הזדהות. גם ראש הממשלה נתניהו גינה את מתקפת הטרור וריבלין הביע תנחומים בשם עם ישראל.

ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, אמרה בנאום שמסרה לאומה: "אנחנו ניו זילנד לא היווינו מטרה משום שאנחנו מקלט לאלו ששונאים. לא נבחרנו לפעילות האלימה הזו כיוון שאנחנו מקבלים גזענות". היא הסבירה: "נבחרנו משום שאיננו אף אחד מהדברים הללו ובגלל שאנו מייצגים חמלה. הערכים האלו לא יתערערו בגלל המתקפה הנפשעת הזו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו