לאחר שהפתיע את העולם ואת ישראל בהכרזתו על נסיגת הכוחות האמריקניים מסוריה, נראה שלנשיא ארה"ב דונלד טראמפ פשוט לא אכפת מה יקרה במדינה המשוסעת. בהצהרה מהבית הלבן אמש (רביעי), שבה התייחס למצב בסוריה ולתוכנית הנסיגה אמר טראמפ: "בכנות, האירנים יכולים לעשות מה שהם רוצים שם - סוריה זה רק חול ומוות".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בפתח ישיבת הקבינט, אמר הנשיא שארצות הברית רוצה להגן על הכורדים בסוריה, אך לטענתו הם מפירים את הסנקציות האמריקניות ומוכרים נפט לאירן. טראמפ הקפיד לציין שגם הכורדים הסוריים וגם אלו היושבים בעירק עוסקים במכירת נפט לאירנים.

"אני לא הכנסתי את ארצות הברית לסוריה", אמר הנשיא והאשים את קודמו אובמה בהסתבכות. "אני לא רוצה להיות יותר בסוריה. אומרים שהנסיגה תהיה תוך 4 חודשים, אבל אני לא יודע".

תקיפה אמריקנית בסוריה (ארכיון)
תקיפה אמריקנית בסוריה (ארכיון) | צילום: AP, חדשות

רק אתמול, כיממה לאחר הפגישה המדינית בין ראש הממשלה נתניהו לבין מזכיר המדינה האמריקני פומפאו בברזיל, גורם מדיני בכיר הביע שביעות רצון ממהלך הפגישה ותוצאותיה. "נתניהו קיבל 7 מתוך 8 הבקשות שהפנה לארצות הברית", אמר. לפי הגורם המדיני, השניים דנו בנושא הנסיגה האמריקנית מסוריה: "מאמינים שנצליח להשפיע על ארצות הברית".

פגישת נתניהו ופומפאו
פגישת נתניהו ופומפאו | צילום: אבי אוחיון /לע"מ, חדשות

בפתח פגישתם שלשום שיגר פומפאו מסר מרגיע לנתניהו על רקע החלטת הנשיא טראמפ על הסגת כוחות צבא ארה"ב מסוריה ואמר כי המהלך לא יפגע במחויבות האמריקנית כלפי ישראל. "ההחלטה לסגת מסוריה לא משנה דבר ביחס הממשל הזה כלפי ישראל", אמר פומפאו מחוץ לפגישה בברזיליה. "המחויבות שלנו ליציבות במזרח התיכון ולשמירה על ביטחון ישראל נותרה כמו שהיא גם אחרי ההחלטה. נמשיך גם במלחמה בדאע"ש ובמאבק בתוקפנות האירנית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו