מטוס מדגם 737 מקס של בואינג‎ (צילום: רויטרס, חדשות)
מטוס מדגם 737 מקס של בואינג‎ | צילום: רויטרס, חדשות

הצרות של חברת בואינג נמשכות: משרד המשפטים האמריקני הודיע הלילה (בין רביעי לחמישי) על פתיחת חקירה פלילית נגד חברת המטוסים בואינג - אותה יובילו חוקרי ה-FBI. החקירה הממשלתית נפתחה בשל התקלות שהתגלו במטוסים של החברה בדגמי 737/8 ו-737/9 מקס וכן בשל התרסקות טיסת "אתיופיאן איירליינס" לפני כשבוע וחצי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

החוקרים ביקשו מחברת בואינג להעביר להם מידע בנוגע להליכי בטיחות והסמכת טייסי חברות התעופה ובנוסף, כיצד החברה משווקת את המטוס החדש. על פי הדיווח לא ברור האם עולה התנהלות פלילית מצד החברה, אך החוקרים בוחנים את התהליך שבו חברת בואינג אישרה את בטיחות המטוס והאם פעלה על פי הנהלים החוקיים.

מחברת בואינג נמסר כי "אנו לא מגיבים לשאלות הנוגעות לעניינים משפטיים ולחקירות, בין אם הן פנימיות בתוך החברה, תביעה נגד החברה או חקירה ממשלתית".

זירת ההתרסקות באתיופיה (צילום: רויטרס, חדשות)
זירת ההתרסקות באתיופיה | צילום: רויטרס, חדשות

ב-10 במרס, מטוס נוסעים של חברת "אתיופיאן איירליינס" התרסק דקות ספורות לאחר שהמריא מהבירה אדיס אבבה בדרכו לניירובי, קנייה. התקשורת באתיופיה דיווחה כי אין ניצולים מבין 157 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על סיפון המטוס.

על המטוס, מדגם בואינג 737-800 מקס, היו נוסעים מ-33 מדינות שונות והוא התרסק סמוך לשעה 8:44 בעיר בישופטו - 62 ק"מ מאדיס אבבה. מתחקיר ראשוני עולה כי מגדל הפיקוח איבד את הקשר עם המטוס 6 דקות אחרי שהמריא. זאת, למרות שהצוות של טיסה מספר ET 302 לא דיווח על תקלות והכל היה נראה תקין.

נשיא ארה"ב, טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
גם טראמפ השבית את דגמי 737 מקס | צילום: רויטרס, חדשות

בשל ההתרסקות - הסוכנות האירופית לבטיחות בטיסה הודיעה שתשהה את כל הטיסות של מטוס הבואינג 737 מקס. במהלך היום הודיעו עוד ועוד מדינות שיאסרו על המטוס החדיש לטוס בשטח האווירי שלהן. אחרי שרשות התעופה הפדרלית בארה"ב דרשה מחברת בואינג לבצע שינויים בעיצוב המטוסים - הנשיא דונלד טראמפ גם הצטרף למדינות אירופה והורה על השבתת מטוסי בואינג מדגם 737/8 ו-737/9 מקס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו