אלה תנאי המאסרשל סנגור טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
"כמו סצנה מהסנדק". טראמפ וכהן | צילום: רויטרס, חדשות

ברגע האחרון: מייקל כהן, עורך דינו לשעבר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הודיע אמש (רביעי) כי הוא מבטל את הופעתו המתוכננת בפני הקונגרס, בה היה אמור לתת עדות בענייניו של הנשיא. כהן טען שהחלטתו נובעת מאיומים שקיבל מיועציו של טראמפ ומהנשיא עצמו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

עדותו של כהן, שהייתה אמורה להתקיים בתחילת פברואר, נדחתה למועד לא ידוע, ויתכן שיבחר לא להופיע כלל בפני הקונגרס. עורך דינו של כהן אמר כי ההתנהגות של טראמפ מזכירה את הסרט "הסנדק", וכי התקפותיו החוזרות ונשנות של הנשיא, ובמיוחד דרישתו לחקור את בני משפחתו של כהן, הן שהרתיעו את כהן וגרמו לו להתחרט. "הפחידו אותו", קבע חבר בית הנבחרים הדמוקרטי אלייז'ה קאמינגס. "לא רק זה, גם את משפחתו הפחידו. זו טקטיקת מאפיה קלאסית", אמר.

בראיונות שנתן לתקשורת, דרש טראמפ שוב ושוב כי בני משפחתו, ובייחוד חותנו של כהן, ייחקרו. כשנשאל על מה יש לחקור אותם, סירב הנשיא להשיב, אך רמז לקשרים עם פשע מאורגן באוקראינה, משם היגרה משפחתו של כהן. טראמפ הכחיש את הטענות כי איים על כהן, ואמר כי "מה שהפחיד אותו זו האמת".

סטורמי דניאלס, לה שילם כהן דמי שתיקה (צילום: רויטרס, חדשות)
סטורמי דניאלס, לה שילם כהן דמי שתיקה | צילום: רויטרס, חדשות

הופעתו של כהן בפני חברי הקונגרס אמרוה הייתה להיות נקודת שיא עבור המפלגה הדמוקרטית. חבריה קיוו לחקור לעומק את מי שהיה עורך הדין האישי של טראמפ, והפך בינתיים למשתף פעולה חשוב עם חקירותיו של רוברט מולר נגד הבוס שלו לשעבר. חברי בית הנבחרים טרם החליטו האם לזמן באופן רשמי את כהן למתן עדות, ובכך לחייבו להופיע, האם לאפשר לו להעיד בדלתיים סגורות, או האם לוותר על התהליך כולו.

מאז שנעצר, הודה כהן כי שילם בזמן המרוץ לנשיאות דמי שתיקה לנשים עמן קיים טראמפ רומנים. כהן גם הודה כי שיקר לקונגרס כשהצהיר כי המשא ומתן על פרויקט בנייה במוסקבה שהתקיים בין טראמפ למקורבים לממשל הרוסי הסתיים הרבה לפני הבחירות לנשיאות. סך הכל, כהן העיד נגד טראמפ יותר מ-70 שעות, מול חוקרים שונים ביניהם החוקר המיוחד מולר. הוא אמור להתחיל לרצות את מאסרו בתחילת חודש מרץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו