נובאק גוקוביץ, אליפות ארצות הברית הפתוחה (צילום: AP, חדשות)
צילום: AP, חדשות

גמר אליפות אוסטרליה: אחת היריבויות הגדולות בעולם הטניס הסתיימה היום בניצחון קליל למדורג מספר אחת בעולם, נובאק ג'וקוביץ' כשניצח בשלוש מערכות (2:6, 3:6, 3:6) את יריבו רפאל נדאל המדורג שני בעולם.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מחבטת הפתיחה נראה היה שהגמר הזה יתקיים במעמד צד אחד בלבד כשהסרבי פתח עם משחקון מושלם וניצח את הספרדי על האפס. רק אחרי פיגור 3:0 במערכה הראשונה, עלה נדאל על לוח התוצאות וצמצם את התוצאה ל-3:1, מה שלא הספיק לו כדי לעשות את המהפך והוא הפסיד 6:3.

את המערכה השנייה פתח נדאל בצורה אחרת, עלה ל-2:1 במשחקונים ונראה היה שהוא מתחיל להציג את היכולת מהתקופה האחרונה. ג'וקוביץ' לא נשבר ובתום 40 דקות בלבד ניצח 6:2 ועלה ל-2:0 מהיר.

המערכה השלישית נפתחה גם היא במעמד צד אחד בלבד כשרפאל נדאל נראה שבור ומרוסק ואפשר לג'וקוביץ' לעלות ל-2:1 מהיר במשחקונים. בהמשך הצליח לצמצם ל-4:3. מאותו רגע הסרבי היה בלתי ניתן לעצירה וניצח את שני המשחקונים האחרונים בדרך ל- 6:3 קליל וניצחון 3:0 במערכות.

ניצחון זה הביא לג'וקוביץ' את התואר ה-15 בגראנד סלאם והשלישי ברציפות אחרי שזכה בווימבלדון ואליפות ארה"ב. זאת הזכייה השביעית של ג'וקוביץ' באליפות אוסטרליה הפתוחה והוא מדורג בראש טבלת הזכיות בטורניר לאחר שעקף את פדרר ורוי אמרסון שזכו בשישה תארים כל אחד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו