הסכם הגרעין עם אירן
צילום: AP, חדשות

על רקע המחאות של אזרחי אירן נגד המשטר, שורה של אזרחים אירנים היללו ושיבחו את התקיפות הישראליות כנגד מטרות אירניות בסוריה. "אני מוכן להילחם לצד ישראל", אמר אחד האזרחים שיצא נגד המשטר בטהרן. "אני מודה לישראל על מה שהיא עושה, ואני מוכן לשפוך את דמי כדי לחסל את הטרוריסטים".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

האזרחים ששוחחו עם רני עמרני מ"רדיו אירן" הביעו תמיכה ברורה במדיניות הישראלית ופניהם מטושטשים למען ביטחונם. "כאזרח אירני אני תומך בסדרת התקיפות שמדינת ישראל ביצעה כנגד בסיסים של גיס אל קודס האירני בעומק סוריה", אמר אחד האזרחים.

גבר באירן צופה בנאום טראמפ
צילום: רויטרס, חדשות

"אני חושב שזה טוב מאוד מאוד", אמר אזרח אחר. "אותן הפצצות נגד הרפובליקה האיסלמית של אירן, מבזבזת את הכסף והאמצעים השייכים לאזרחי אירן, כדי להילחם באמצעות שלוחותיה ולהפיץ את הרוע שלה".

הכלכלה האירנית לאחר נסיגת ארה
צילום: רויטרס, חדשות

הדברים האלה הם תולדה של גל המחאה הענק שהחל באירן בסוף שנת 2017. האזרחים זועמים על הצלילה בערך המטבע האירני שהובילה לעליית מחירים והכעס על המצב הכלכלי הוליד ביקורת על מדיניות החוץ של אירן. "למרבה הצער, אנחנו רואים כיצד כל הכסף של העם האירני מושקע בטרוריסטים בעזה, בלבנון, בסוריה ובעירק", אמר אחד האזרחים.

"בכל רחבי העולם אנחנו רואים את סדרת התקיפות האוויריות של ישראל בסוריה נגד טרוריסטים אירנים וסורים", אמר אחד האזרחים. "אני רוצה לומר שאני תומך לחלוטין במה שישראל עושה, כל העולם תומך בזה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף בתחילת השבוע כי חיל האוויר תקף מחסני נשק של אירן בסוריה בסוף השבוע. בפתח ישיבת הממשלה ציין נתניהו: "צה"ל תקף מאות פעמים מטרות של אירן וחיזבאללה. רק ב-36 השעות האחרונות חיל האוויר תקף מחסנים של אירן עם נשק אירני בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק".