אחרי פיענוח הרצח ומציאת גופותיהן של לילי פרג (54) ופרחיה סרוסי (63) ז"ל בביתו של בנה של פרחיה בארגנטינה, המשטרה המקומית הצליחה לקבוע היום (שלישי) כיצד נרצחו השתיים. בתחילה לא היה ניתן לקבוע איזו גופה שייכת לאיזו אחות, אך היום דווח בעיתון המקומי "אל סול" כי המשטרה הצליחה להבחין בין השתיים בזכות טביעות האצבע.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

על פי מסקנות השוטרים, לילי פרג ז"ל - דודתו של החשוד ברצח, גיל (גלעד) פרג - נורתה שלוש פעמים, בעוד אימו של החשוד פרחיה ספגה מכות וחבלות רבות. על גופתה נמצאו סימני חבלה קשים, ונבדק אם חלק מהפצעים נגרמו ממגהץ.

לפי החשד, בנה של פרחיה קבר אותן עם מסמכים עמוק באדמה וניסה להסתיר ולכסות על המעשה. עוד דווח בתקשורת המקומית כי השתיים ניסו להיאבק בחשוד. הבן החשוד ברצח אף ניסה לשנות את זהותו, כך דיווחה התקשורת המקומית. בימים שקדמו לרצח הוא תועד עם זקן ארוך, אך אחרי האירוע הוא היה מגולח לחלוטין. בתמונה אחרת הוא נראה עם ראסטות בטרם התרחש האירוע.

ג'ון, בעלה של לילי ז"ל, סיפר על רעייתו בריאיון לחמש עם רפי רשף: "היא הייתה אדם נפלא ותמיד הקדישה זמן לכולם. היא פשוט אהבה את המשפחה שלה, זו הייתה האהבה הראשונה שלה". הבעל הודה למשטרה ואמר כי היא פעלה "במקצועיות רבה", והוא סיפר שעד חשיפת החשוד ברצח הוא האמין שרעייתו נחטפה מהרחוב כדי לקבל כופר אך בהמשך התברר לו שלא. "אני לא יודע מי יכול להיכנס לו (לבן) לראש", סיים.

המשפחה הגיבה אתמול במסיבת עיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב על החקירה ומעצרו של גלעד פרג. "גלעד הוא גאון שדעתו השתבשה עליו", סיפר אחיהן של הנרצחות משה פרג על הבן החשוד ברצח.

פרג הגיע לבד למסיבת עיתונאים וסיפר על אחיינו גלעד ועל אחיותיו. "אני נמצא פה לבד כי לא רציתי לחשוף את בני המשפחה הצעירים ללחץ", הסביר. "גלעד גר כ-10 שנים במנדוסה. הוא גאון של ממש. היה תלמיד מצטיין וסטודנט מצטיין לתואר ראשון ושני בטכניון. ב-2006 חל אצל גלעד שינוי בהתנהגות. נראה שחלה אצלו הפרעה נפשית שלא אובחנה".

גלעד פרג: "גאון שדעתו השתבשה" (צילום: חדשות)
גלעד פרג: "גאון שדעתו השתבשה" | צילום: חדשות

הדוד הוסיף כי אחיינו "הוא שקרן פתולוגי ופסיכופת" ואמר שלמיטב ידיעתו הוא ניסה לפתוח עסק של רישום חברות על המדף והוא רשם את פרחיה כי היה צריך שני בעלי מניות בחברה. "לא היה לה קשר לעסקיו", הבהיר. "ככל שידוע לי, גלעד לא ביקר בישראל מאז שעזב. אני מניח שחשש שייעצר, היו לו חובות. ככל שידוע לי פרחיה ביקרה אותו לאחרונה בארגנטינה ב-2011".

גופותיהן של שתי האחיות נמצאו בחצר ביתו של גלעד. פרג סיפר על מצבם הנפשי של בני המשפחה בעקבות המקרה. "האחים שבורים נפשית", ציין. "זה כמובן דבר שלא יעלה על הדעת שבן ירצח את אמא שלו ודודה שלו בלי שום סיבה נראית לעין. זה לא נתפס. הם מאוד כואבים. אמרתי להם ׳הדבר הזה נעשה. אמא ודודה שלכן לא יחזרו לחיים. אל תנסו להבין למה זה קרה. זה רק יעשה לכם רע׳".

"הוא החל להמר באינטרנט, הפסיד כסף רב, ולכן עזב את הארץ", הסביר פרג. "פרחיה נרשמה כבעלים על חברות של גלעד בארגנטינה אך לא היה להם קשר אמיתי. פרחיה תמכה בו מבחינה כספית. ידענו על כך באופן כללי אך פרחיה שמרה את רוב הפרטים לעצמה".

האח סיפר כי גלעד התקיים מ-200 דולר לחודש שפרחיה העבירה לו. "הוא חי כמו הומלס", סיפר. "הוא גידל הרבה חתולים ודאג להם מאוד. אחיותיי היו 2 נשים שעשו רק טוב בחייהן ולא עשו רע לאיש".

פרג סיפר שב-19 בינואר הוא הלך לבקר את גלעד. "ניסיתי להבין ממנו כיצד הוא חי ולהבין מה קרה באותו השבת", הסביר. "הוא קבל על העובדה שהמשטרה מתייחסת אליו באופן פוגעני. התהייה המרכזית של המשטרה ושלי היתה כיצד לא ראו במצלמות את אחיותיי חוזרות, כלומר יוצאות מביתו של גלעד, כפי שראו אותן נכנסו".

עוד ציין פרג ששתי האחיות היו סטריליות באופן מיוחד ולא היה לי סביר שהן יבלו זמן כה רב בביתו של גלעד: "היה לי ברור שגלעד מסתיר משהו", ציין. "כששאלתי אותו האם החתולים חשובים לו יותר מלמצוא את אמא שלו, ענה לי תשובה מצמררת: 'החתולים חשובים לי יותר'".

הגופות נמצאו בחצר ביתו של גלעד

שלשום דווח בארגנטינה שגופותיהן של לילי ופרחיה, שנעדרו בארגנטינה מזה כשבועיים, אותרו ביום שבת בחצר ביתו של בנה של פרחיה, בארגנטינה. השתיים שהו בביקור בעיר מנדוזה אצל בנה של פרחיה, שנעצר אתמול בחשד למעורבות ברצח. לפי דיווחים, פרג נקלע בזמן האחרון לחובות כבדים והסתבך עם גורמי עולם תחתון במדינה.

מעצרו של גלעד בוצע בעקבות כתמי דם ושיער שנמצאו על חפץ בבעלותו, וייתכן כי שייכות לאמו. מקור המעורה בחקירה מסר כי סביר להניח שהמעצר בוצע בעקבות בדיקות DNA שנעשו. האחיות הישראליות פירחיה סרוסי ולילי פרג' דווחו כנעדרות בעיר מנדוזה כבר לפני יותר משבועיים. הפעם האחרונה ששתי האחיות נראו, היה כשיצאו מבית הבן של אחת מהן והתכוונו ללכת לכיוון תחנת האוטובוס בדרך למלון שלהן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו