מהתיר מוחמד ראש ממשלת מלזיה (צילום: רויטרס, חדשות)
מהתיר מוחמד ראש ממשלת מלזיה | צילום: רויטרס, חדשות

האם קיים סיכוי להתקרבות בין מלזיה לישראל? הבוקר (שישי) בפעם הראשונה כלי תקשורת חשוב במלזיה פרסם קריאה לכינון קשרים דיפלומטיים עם ישראל. באתר החדשות הפופולרי "מלזיה החופשית היום" פורסם המאמר של ק.ט מאראן שטען כי ארצו הפסידה מהיעדר היחסים עם ישראל. לדבריו מדינתו מפגינה "מצ'ואיזם" ריק.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

לדבריו, תוכל מלזיה להשפיע על ישראל אם תכונן עמה קשרים במקום להמשיך בקו עוין: "צריך להכיר בזה שישראל היא כוח טכנולוגי שהעולם כולו, לרבות סין והודו רצים אליה". בנוגע לחרם על השחיינים הנכים מישראל הוא כתב: "רק פגע בתדמיתה של מלזיה וגרר נזקים כספיים".

ק.ט מאראן האשים בדבריו את הפוליטיקאים במדינה שהם משמיצים את ישראל לצרכי תעמולת בחירות אבל במקום להרחיק את מלזיה מישראל הם מבודדים את מלזיה. "מלזיה תוכל לסייע לפלסטינים דווקא באמצעות דו שיח עם ישראל". בסיום קורא מאראן לראש הממשלה מהתיר מוחמד, הידוע באמירותיו האנטישמיות ובאיבתו לישראל, לנקוט מהלכים להידברות עם ישראל.

קואלה לומפור בירת מלזיה (צילום: רויטרס, חדשות)
קואלה לומפור בירת מלזיה | צילום: רויטרס, חדשות

הוועד הבינלאומי לספורט נכים החליט באופן רשמי בבוקר יום ראשון שמלזיה לא תארח את אליפות העולם לשחיית נכים, שהייתה אמורה להיערך במדינה בקיץ הקרוב. הסיבה: מלזיה סירבה להתחייב שתאפשר את השתתפותם של ספורטאים ישראלים. דובר משרד החוץ עמנואל נחשון הודה לוועד ואמר: "זה ניצחון הערכים על השנאה והקנאות, זו הצהרה חזקה לחופש ולשוויון".

התחרות שבוטלה תוכננה להתקיים בעיר קוצ'ינג בתאריכים 29 ביולי עד 4 באוגוסט. הוועד פרסם הודעה שבה נימק כי קיבל את ההחלטה נוכח העובדה ששר הפנים של מלזיה לא סיפק מחויבות להשתתפות הספורטאים הישראלים באליפות. עוד נכתב בהודעה כי השר המלזי לא הצליח להתחייב שהתחרות תתקיים ללא אפליות ולא סיפק ערובות לביטחונם האישי של המשתתפחים במהלך התחרות. הוועד הדגיש שמלזיה גם לא עומדת בתנאים הנדרשים ממנה בפרוטוקול האירוח בכל הקשור להמנון, לדגלים ולמתן אשרות‎ לספורטאים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו