בין המפורסמים: פליסיטי הופמן ובעלה (צילום: רויטרס, חדשות)
בין המפורסמים: פליסיטי הופמן ובעלה | צילום: רויטרס, חדשות

כמעט 50 הורים נעצרו, ביניהם כוכבת הסדרה "עקרות בית נואשות" ומפורסמים נוספים, במה שנחשבת להונאה הגדולה ביותר שנחשפה בקבלה לאוניברסיטאות בארה"ב. על פי ההאשמות מדובר בהונאה בשווי של 25 מיליון דולרים, שמטרתה להכניס ילדי עשירים לאוניברסיטאות היוקרתיות ביותר בארה"ב, מבלי שיעברו את הליך הקבלה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"ההורים האלו הם 'הורי הקטלוג' של העושר והפריבילגיות", אמר התובע אנדרו לבלינג. "על כל סטודנט שהתקבל בזכות התרמית, נדחה סטודנט ישר ומוכשר". עם זאת, התביעה ציינה שרבים מהילדים לא ידעו שהתקבלו בהליך לא תקין, ושלאוניברסיטאות לא היה יד בדבר.

בין המפורסמים שעלו על דוכן הנאשמים אתמול היו פליסיטי הופמן, שכיכבה ב"עקרות בית נואשות", לורי לוגלין כוכבת "צער גידול בנות" ובעלה, מאסימו ג'יאנולי, מעצב הבית של מותג העילית מאסימו. ההורים השתמשו בשירותיה של חברה קטנה  בקליפורניה, שהסוותה את פעילותה כחברת הכנה לאוניברסיטה.

החברה הייתה גובה בין 100 אלף ל- 2.5 מיליון דולרים ל"הכנסת" ילד לקולג' נבחר. לרוב השיטה הייתה שוחד למאמני אתלטיקה באוניברסיטאות כמו ייל וסטנפורד, ורישום הילדים כמתאמנים מצטיינים. מלבד ההורים נעצרו גם 13 מאמני אתלטיקה.

לבלינג דיבר על חשיבות התביעה ואמר: "לא יכול להיות הליך קבלה שונה לעשירים, ואם יורשה לי להוסיף: לא תהיה פה מערכת צדק אחרת בשבילם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו