דונלד טראמפ וולדימיר פוטין, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
פוטין וטראמפ. שיתפו פעולה? | צילום: רויטרס, חדשות

טראמפ מגיב על החשד ששימש סוכן סמוי: לאחר שה"ניו יורק טיימס" חשף כי מיד לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, פיטר את ראש ה-FBI ג'יימס קומי במאי 2017, פתחו רשויות האכיפה האמריקניות בחקירה כדי לברר האם הנשיא פועל, למעשה, כסוכן סמוי של הממשלה הרוסית, הנשיא השיב. "כולם רצו את קומי מחוץ לסוכנות – רפובליקנים ודמוקרטים כאחד".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הנשיא השיב על הטענות בשורת ציוצים זועמים בחשבון הטוויטר הרשמי שלו וכתב: "כרגע למדתי מהניו יורק טיימס הכושל שהראש הקודם המושחת של ה-FBI כמעט פתח חקירה עליי בלי סיבה או הוכחה רק בגלל שפיטרתי את ג'יימס קומי השקרן. אגלה לכם משהו מצחיק, כולם רצו את קומי מחוץ לסוכנות – רפובליקנים ודמוקרטים כאחד".

ראש ה-FBI שפוטר, ג'יימס קומי (צילום: רויטרס, חדשות)
ראש ה-FBI שפוטר, ג'יימס קומי | צילום: רויטרס, חדשות

"בגלל ההתנהלות של קומי ה-FBI נמצא בכאוס ענק", המשיך טראמפ. "הכל בגלל הדרך בה הוא התייחס לחקירות קלינטון. ההחלטה שלי לפטר אותו הייתה יום גדול עבור אמריקה. הוא היה שוטר מושחת". לבסוף טען טראמפ כי סביב קומי היו את התובע המיוחד מולר ושורה של דמוקרטים בכירים שהגנו עליו והדליפו חורים על מנת להסית את הציבור מ"הקונוניה האמיתית של קלינטון".

בצעד חסר תקדים, נאלצו חוקרים בסוכנויות הביון להתמודד עם האפשרות כי נשיא ארה"ב משמש, ביודעין או שלא ביודעין, כסוכן זר בתוך הממשל. על פי הדיווח, החשד התעורר עוד במהלך קמפיין הבחירות של טראמפ שהצביע על קשרים מחשידים עם רוסיה.

צפו בסיכום עיקרי דוח מולר (צילום: רויטרס, חדשות)
חוקר פרשת המעורבות הרוסית מולר | צילום: רויטרס, חדשות

החלטתו של טראמפ לפטר את ראש ה-FBI והנימוק שנתן למהלך בשתי הזדמנויות שונות - חקירת המעורבות הרוסית בבחירות - הם שהאיצו את החקירה שהעלו את האפשרות שטראמפ משתף פעולה עם ממשל עוין. עד כה לא ידוע על ראיות המוכיחות שטראמפ פעל בחשאי יחד עם הממשל הרוסי או שקיבל הוראות מהקרמלין. עורך דינו של הנשיא, רודי ג'וליאני, הגיב לפרסום הלילה: "העובדה שמתגלה עכשיו, שהחקירה נמשכה שנה וחצי ולא מצאו שום דבר שמוכיח פגיעה בביטחון המדינה, מראה שהם לא מצאו כלום".

דוברים מטעם ה-FBI וממשרד החוקר המיוחד לא הגיבו לפרסום.