"נראה כי לא תהיה עסקה טובה יותר", זריף (צילום: AP, חדשות)
זריף. הודעה מפתיעה | צילום: AP, חדשות

נשיא אירן, חסן רוחאני, סירב לקבל את התפטרותו של שר החוץ זריף - כך מדווחת סוכנות הידיעות האירנית פארס. "כל הפרשנויות והניתוחים לגבי הסיבות שמאחורי פרישת שר החוץ מעבר למה שפורסם בחשבון האינסטגרם שלו אינם מדויקים", הבהיר דובר משרד החוץ. "ההתפטרות לא התקבלה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אמש הודיע במפתיע שר החוץ האירני, מוחמד ג'וואד זריף, על התפטרותו. על ההחלטה בישר בפוסט בחשבון האינסטגרם שלו, שם כתב: "אני מתנצל בפניכם על כל חוסר ההצלחות בשנים האחרונות בהן כיהנתי כשר החוץ. אני מודה לעם האירני ולאנשי הממשל". 

רוחאני. מסרב לקבל את ההתפטרות (צילום: רויטרס, חדשות)
רוחאני. מסרב לקבל את ההתפטרות | צילום: רויטרס, חדשות

מוקדם יותר היום זריף התעקש שיעזוב את תפקידו. "זה לא אישי - הייתי חייב לעזוב כדי לשמר את האינטרסים הלאומיים והסמכות", אמר בריאיון לסוכנות הידיעות ARIA. זריף טען כי התפטרותו היא תגובה מתחייבת ל"החלשת מעמד משרד החוץ", והצהיר כי כל הספקולציות הנוספות בנושא הן חסרות בסיס. "הייתי חייב להגן על מעמד שר החוץ בנושאים של מדיניות חוץ, דבר שאני רואה כהכרחי - לצד כלים נוספים - על מנת לשמר את הביטחון הלאומי".

מקורב לזריף סיפק גרסה מעט שונה וטען כי המריבות הפנימיות באירן, לאחר שארה"ב פרשה מהסכם הגרעין, דחקו את זריף והובילו אותו להחלטה על ההתפטרות. "זריף והנשיא רוחאני היו תחת לחץ עצום מצד בכירים מאז חודש מאי, היציאה של ארה"ב מההסכם הגבירה את המחלוקת הפנימית", טען הגורם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו