285 פצועים בעימות בגבול ונצואלה (צילום: חדשות)
עימותים בגבול | צילום: חדשות

התחממות בגבול קולומביה-ונצואלה: הרשויות בקולומביה דיווחו הלילה (בין שבת לראשון) כי 285 בני אדם נפצעו בעימותים עם חיילי המשמר הלאומי של ונצואלה בגבול בין שתי המדינות. בשל ההסלמה באיזור, ארה"ב גינתה את האלימות של נשיא ונצואלה ניקולס מדורו נגד האזרחים. לאחר שקולומביה ניסתה להכניס לוונצואלה שתי משאית סיוע הומניטרי אך הן לא הורשו לעבור את הגבול, מדורו הכריז על ניתוק היחסים בין המדינות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות   

אלפי לוחמים פרוסים ברחובות (צילום: רויטרס, חדשות)
285 פצועים בעימות בגבול ונצואלה | צילום: רויטרס, חדשות


בעקבות האירועים האלימים בגבול המדינה, מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, הצהיר כי ארה"ב מגנה את האלימות כלפי אזרחים בוונצואלה "על ידי הבריונים של הנשיא ניקולס מדורו". פומפאו הוסיף כי ארה"ב תפעל לקידום הדמוקרטיה באיזור.

הפגנות ענק נגד מאדורו (צילום: רויטרס, חדשות)
עימותים בוונצואלה | צילום: רויטרס, חדשות

בעקבות המצב במדינה הדרום-אמריקנית, סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס צפוי להיפגש ביום שני הקרוב עם ראש האופוזיציה והנשיא הזמני של וונצואלה חואן גוואידו. הפגישה עתידה להיערך בבוגוטה, בירת קולומביה.

פומפאו. "אופציה צבאית בהחלט נשקלת" (צילום: רויטרס, חדשות)
פומפאו: מגנים את האלימות של בריוני מדורו | צילום: רויטרס, חדשות


ההידרדרות ביחסים החלה לאחר שמשאיות עם ציוד סיוע לאזרחים במדינה הכושלת החלו בדרכן מקולומביה לוונצואלה, זאת בניגוד להוראת מאדורו. על פי עדי ראיה, עם כניסת המשאיות לשטח המדינה, מפגינים נהרו על עבר הציוד עליהן ואף דווח כי אחת המשאיות עלתה באש שמקורה עדיין לא ידוע.

נשיא ונצואלה ניקולס מאדורו (צילום: רויטרס, חדשות)
ניקולס מדורו. ניתק את היחסים עם קולומביה | צילום: רויטרס, חדשות

אמש הנשיא מדורו גירש את כל עובדי השגרירות של קולומביה במדינתו. במקביל, בסוכנויות הידיעות דיווחו על שני הרוגים בהתנגשות עם צבא ונצואלה בגבול עם ברזיל. לטענת הנשיא, במדינתו כלל לא קיים משבר הומניטרי, וכי זה הומצא כחלק מניסיון ההפיכה שארצות הברית מנסה לחולל בארצו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו