שי המנהיגים (צילום: Kevin Lim/THE STRAITS TIMES, חדשות)
ייפגשו שוב בסוף החודש. טראמפ קים | צילום: Kevin Lim/THE STRAITS TIMES, חדשות

נשיא ארה"ב טראמפ הודיע כי הפסגה הבאה עם שליט צפון קריאה תתקיים בהאנוי, בירת וייטנאם - זאת לאחר שמשלחת דיפלומטית בכירה עזבה את המדינה המסוגרת בתום סבב פגישות עם אנשי הממשל בפיונגיאנג לקראת הפגישה השנייה בין המנהיגים. "הנציגים שלי עזבו זה עתה את צפון קוריאה לאחר פגישה יעילה מאוד והסכמה על מיקום מועד הפסגה השנייה עם קים ג'ונג און. היא תתקיים בהאנוי, וייטנאם, ב -27-28 בפברואר", כתב טראמפ בטוויטר. "אני מצפה לראות את יושב הראש קים ולקדם את מאמצי השלום!".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מוקדם יותר השבוע חשף טראמפ את תאריך הפגישה אך לא מסר את מיקומה. אתמול (שישי) אישר הבית הלבן כי השליח האמריקני המיוחד, סטפן ביגן, קיים שלוש פגישות בפיונגיאנג לקראת הפסגה בסוף החודש מקבילו הצפון קוריאני קים יוק צ'ול. לדברי וושינגטון, בפגישות שהתקיימו במשך יומיים, שוחחו שני הדיפלומטים הבכירים על הצורך בפירוק מגרעין ובצורך בשינוי היחסים של ארה"ב וצפון קוריאה לטובת קידום שלום בר-קיימא בחצי האי הקוריאני.

בשבוע שעבר אמר ביגן כי השיחות שיקיים בפיונגיאנג נועדו לקדם את ההחלטות שהתקבלו בסינגפור - שם נערגה הפגישה הקודמת בין טראמפ וקים ביוני אשתקד - ולקטלוג "סדרה של תוצרים קונקרטיים" לקראת הפגישה השנייה בסוף החודש. בפתח פגישה עם שר החוץ הדרום קוריאני עדכן ביגן כי ארה"ב מקווה שכל הצדדים "יישארו מחויבים" להשכנת שלום.

בעוד שביגן ניסה לשדר ממלכתיות וניסה, על פניו לפחות, להפחית את גודל הציפיות, טראמפ נשמע אחרת לגמרי משליחו. "צפון קוריאה תחת הנההגתו של קים ג'ון און הפכה למעצמה כלכלית", כתב הנשיא האמריקני - שכינה את קים בעבר פעמים רבות "איש הטילים הקטן". לדבריו, "הוא אולי הפתיע רבים אבל לא אותי, כי אני מכיר אותו ובהחלט מבין למה הוא מסוגל. צפון קוריאה תהפוך לטיל מסוג אחר - טיל כלכלי!".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו