הצבים שנמצאו בנמה"ת של מנילה (צילום: BUREAU OF CUSTOMS NAIA/Facebook, חדשות)
הצבים שנמצאו בנמה"ת של מנילה | צילום: BUREAU OF CUSTOMS NAIA/Facebook, חדשות

משטרת הפיליפינים מצאה 1,529 צבים חיים עטופים בסרט הדבקה בתוך 4 מזוודות נטושות בנמל התעופה של מנילה. אנשי המכס שמצאו אמש את המזוודות החשודות נדהמו לגלות שחלק מהצבים הם נדירים ומוגנים - צבים שנקראים "צבי כוכב", צבים אדומי רגלים ועוד זני צבים, חלקם בסכנת הכחדה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

1,529 צבים- חלקם נדירים (צילום: BUREAU OF CUSTOMS NAIA/Facebook, חדשות)
1,529 צבים- חלקם נדירים | צילום: BUREAU OF CUSTOMS NAIA/Facebook, חדשות

על פי הדיווח בגרדיאן, הצבים הגיעו למנילה בטיסה מהונג קונג, במטען - מזוודות ששייכות לאזרח הפיליפינים שבחר לזנוח אותן ולברוח מנמל התעופההבינלאומי "נינוי אקינו" בבירה. מחיר הזוחלים מגיע לעשרות אלפי דולרים - בחלק ממדינות אסיה יש אנשים שסבורים שיש לצבים יכולות בתחום הרפואה או אפילו כמזון ולעיתים כחיות מחמד.

לטאות הדרקון, בין בעלי החיים שנתפסים בנמ (צילום: AP, חדשות)
לטאות הדרקון, בין בעלי החיים שנתפסים בנמ | צילום: AP, חדשות

בעיית ההברחות של הצבים לא זרה לפיליפינים, במדינת האיים יש חוק נגד הברחת בעלי חיים- מי שנתפס עשוי לשבת שנתיים בכלא ולשלם קנס של מאות אלפי פזות פיליפיניות (אלפי דולרים אמריקנים). ארגונים למען בעלי החיים שפועלים לנסות ולשמר את הזנים הנעלמים טוענים שברחבי דרום מזרח אסיה בעיית הברחות מחריפה - בפיליפינים לבדה תפסו במהלך 2018 הברחות של 560 זנים שונים - רבים מהם של חיות בסכנת הכחדה או אפילו סכנת הכחדה חמורה. בין בעלי החיים שנמצאו על ידי רשויות המכס - 250 זיקיות נדירות, מאות אלמוגים, זוחלים ולטאות נדירות