פוטין וטראמפ. שיתפו פעולה?
פוטין וטראמפ. שיתפו פעולה? | צילום: רויטרס, חדשות

הנשיא האמריקני נחשד כסוכן סמוי של רוסיה: זהו פרט חדש ומטלטל שנחשף היום (שבת) מחקירת המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב. ה"ניו יורק טיימס" חשף כי מיד לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, פיטר את ראש ה-FBI ג'יימס קומי במאי 2017, פתחו רשויות האכיפה האמריקניות בחקירה כדי לברר האם הנשיא פועל, למעשה, כסוכן סמוי של הממשלה הרוסית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בצעד חסר תקדים, נאלצו חוקרים בסוכנויות הביון להתמודד עם האפשרות כי נשיא ארה"ב משמש, ביודעין או שלא ביודעין, כסוכן זר בתוך הממשל. על פי הדיווח, החשד התעורר עוד במהלך קמפיין הבחירות של טראמפ שהצביע על קשרים מחשידים עם רוסיה.

ראש ה-FBI שפוטר, ג'יימס קומי
ראש ה-FBI שפוטר, ג'יימס קומי | צילום: רויטרס, חדשות

החלטתו של טראמפ לפטר את ראש ה-FBI והנימוק שנתן למהלך בשתי הזדמנויות שונות - חקירת המעורבות הרוסית בבחירות - הם שהאיצו את החקירה שהעלו את האפשרות שטראמפ משתף פעולה עם ממשל עוין.

החוקר המיוחד בדק אם טראמפ פעל בשירות הקרמלין?

ימים ספורים אחרי הפיטורים של קומי ופתיחת הבדיקה שנחשפה כעת, מונה רוברט מולר לחוקר מיוחד של פרשת המעורבות הרוסית בבחירות - ותחת סמכויותיו נכללה גם החקירה הזו. לא ידוע אם מולר המשיך בקו החקירה החריג הכולל חשדות שטראמפ פעל כנגד הביטחון הלאומי של ארה"ב בשירות הקרמלין, או שפנה רק לקו הפלילי - שיבוש הליכי משפט על ידי הנשיא.

צפו בסיכום עיקרי דוח מולר
חוקר פרשת המעורבות הרוסית מולר | צילום: רויטרס, חדשות

עד כה לא ידוע על ראיות המוכיחות שטראמפ פעל בחשאי יחד עם הממשל הרוסי או שקיבל הוראות מהקרמלין. עורך דינו של הנשיא, רודי ג'וליאני, הגיב לפרסום הלילה: "העובדה שמתגלה עכשיו, שהחקירה נמשכה שנה וחצי ולא מצאו שום דבר שמוכיח פגיעה בביטחון המדינה, מראה שהם לא מצאו כלום".

דוברים מטעם ה- FBI ומשרד החוקר המיוחד לא הגיבו לפרסום.