הפגנות ענק נגד מאדורו
עימותים בוונצואלה | צילום: רויטרס, חדשות

"שוקלים סנקציות חדשות": יועץ הביטחון הלאומי האמריקני, ג'ון בולטון, התראיין לרשת פוקס האמריקנית ודיבר על המצב בוונצואלה. "ארצות הברית שוקלת להטיל סנקציות חדשות על ונצואלה כדי ללחוץ על ממשלתו של ניקולס מאדורו לוותר על השלטון", אמר בולטון.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"אנחנו שוקלים סנקציות חדשות וצעדים חדשים כדי לפגוע במשטר של מדורו ובכסף שהוא ותומכיו צריכים כדי להישאר בשלטון", אמר בולטון.

ג'ון בולטון, ארכיון
ג'ון בולטון | צילום: רויטרס, חדשות

בעקבות האירועים האלימים בגבול המדינה, מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, הצהיר לפני כשבוע וחצי כי ארה"ב מגנה את האלימות כלפי אזרחים בוונצואלה "על ידי הבריונים של הנשיא ניקולס מדורו". פומפאו הוסיף כי ארה"ב תפעל לקידום הדמוקרטיה באיזור.

בהמשך הריאיון היועץ לביטחון לאומי אמר כי בנוסף ארצות הברית גם תבחן את הגברת הסנקציות על צפון קוריאה, במידה ופיונגיאנג לא תסיר את תכנית הגרעין שלה.

מאדורו:
ניקולס מדורו | צילום: רויטרס, חדשות"אם הם לא מוכנים לעשות את זה, אז אני חושב שהם לא הולכים לקבל הקלה על סנקציות כלכליות שהוטלו עליהם", אמר בולטון והוסיף כי ממשל טראמפ תשקול גם את חיזוק הסנקציות הקיימות על המדינה הצפונית.

פסגת טראמפ וקים (ארכיון)
טראמפ וקים ג'ונג און | צילום: רויטרס, חדשות


לפני כשבוע מסר נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הצהרה לתקשורת כשלצדו מזכיר המדינה פומפאו, שבה הודיע כי הפסגה עם קים ג'ונג און בויטנאם הסתיימה לאחר שסרב לבקשת קים להקל בסנקציות על צפון קוריאה. למרות זאת הביע אז טראמפ אופטימיות מהמשך המגעים בין שתי המדינות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו