ממשלת ונצואלה חסמה אמש (רביעי) מעבר הגבול "קוקוטה" בינה לבין שכנתה קולומביה. החסימה מגיעה על רקע המשבר ההומניטרי שפוקד את המדינה מאז החלו ההפגנות נגד הנשיא ניקולס מאדורו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מעבר הגבול "קוקוטה" הוא אחד משלושת נקודות איסוף הסיוע ההומניטרי הבינלאומי שמפעילה האופוזיציה בוונצואלה בהנהגת חואן גואידו. בתמונות ממעבר הגבול נראות משאית נפט גדולה ושתי מכליות שחוסמות את שלושת הנתיבים של הגשר המחבר בין קוקוטה לוונצואלה.

לקראת משבר הומניטרי (צילום: רויטרס, חדשות)
לקראת משבר הומניטרי | צילום: רויטרס, חדשות

הנשיא מאדורו דחה את הסיוע הבינלאומי: "אנחנו לא קבצנים". דובר משרד ההגירה אישר את הפרטים על חסימת מעבר הגבול: "אנחנו חוששים שהציוד שיעבור יסייע להדיח את הנשיא".

האזרחים רעבים - הסיוע נבלם (צילום: רויטרס, חדשות)
מעבר הגבול קוקוטה נחסם, אתמול | צילום: רויטרס, חדשות

בתחילת השבוע הודיעו ממשלות רבות באירופה, בין היתר בריטניה, צרפת, גרמניה וספרד על ההכרה בשלטונו של גואידו. נשיא צרפת עמנואל מקרון כתב בחשבון הטוויטר שלו כי ארצו מכירה בשלטון יו"ר האופוזיציה עד שיתקיימו בחירות חדשות. "לעם בוונצואלה יש את הזכות להביע את עצמו באופן חופשי ודמוקרטי", כתב מקרון.

בריאיון לטלוויזיה הספרדית השיב נשיא ונצואלה להאשמות ודחה את הדרישות להתפטרותו. "אנחנו לא מקבלים אולטימטום מאף אחד", אמר מאדורו. "זה כמו שאגיד לאיחוד האירופי: אני נותן לכם שבוע להכיר ברפובליקה של קטלוניה, אחרת ננקוט נגדכם צעדים".