המופעים החיים ייצאו לדרך ב-14 במאי (צילום: כאן‎, חדשות)
41 מדינות במקום 42 | צילום: כאן‎, חדשות

אוקראינה פורשת מהאירוויזיון בתל אביב: רשת הטלוויזיה האוקראינית NTU נאלצה להודיע היום (רביעי) על פרישה מתחרות האירוויזיון שתיערך בתל אביב במאי הקרוב - זאת לאחר שלא הצליחה לאתר אף אמן שיסכים להחליף את הזמרת Maruv, שזכתה בתחרות הקדם המקומית - אך נאלצה לוותר על ייצוג מדינתה לאחר שהתנאי לייצוג היה חתימה על חוזה דרקוני.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מאז הודעת הפרישה של Maruv, פנו בטלוויזיה האוקראינית לאמנים שזכו במקומות השני והשלישי בתחרות הקדם המקומית - Freedom Jazz ו-KAZKA, אלא ששתי הלהקות סירבו ליצג את אוקראינה במקום הזמרת שניצחה אותם בתחרות. מאחר שלא נמצא אמן אחר שיסכים לתנאים - נאלצה הטלוויזיה האוקראינית להודיע על פרישתה.

תנאי החוזה עליו סירבה לחתום Maruv התגלו כקשוחים במיוחד: בין היתר צוין בו כי האמן עצמו יממן לבדו את כל עלויות ההופעה בתחרות, שהזכויות על השיר שמורות רק לרשת השידור האוקראינית - ושאסור לנציג להתראיין, אלא רק לגופי השידור שרשת השידור מאשרת. במידה והאמן הנבחר היה חורג מקונספט ההופעה שנקבע - הוא היה עלול להיקנס בלא פחות מ-2 מיליון גריבנה.

מיד לאחר זכייתה של מארוב בתחרות הקדם האוקראינית בשבת האחרונה עם השיר ״Siren Song", הודיעה הטלוויזיה האוקראינית לזוכה המאושרת שלא תוכל לנסוע ולייצג את המדינה בתל אביב אם לא תוותר על סבב ההופעות המתוכנן שלה ברוסיה - שם מנוהלת עיקר הקריירה שלה, ושיש לה פרק זמן של 24 שעות להחליט מה תעשה.

סירבה לדרישות ונאלצה לפרוש. מארוב (צילום: AP, חדשות)
סירבה לדרישות ונאלצה לפרוש. מארוב | צילום: AP, חדשות

מארוב כבר הסכימה באופן עקרוני לוותר על ההופעות ברוסיה, אלא שאז נתקלה בתנאי החוזה הדרקוניים - מה שהוביל אותה להחלטה לפרוש. ״אני אוהבת את המדינה שלי, אבל אני לא יכולה לייצג אותה בתחרות תחת תנאים לא אנושיים כאלה״, כתבה מארוב למעריציה - ודבר הפרישה סוקר בכלי תקשורת מרכזיים בכל רחבי העולם.

זו לא הפעם הראשונה שבה היחסים המתוחים בין רוסיה לאוקראינה משפיעים על האירוויזיון: לפני שנתיים, נערכה התחרות בבירת אוקראינה, קייב, ורוסיה נאלצה לפרוש ממנה - לאחר שהאוקראינים לא היו מוכנים לאפשר לנציגה הרוסית, יוליה סמוילובה, להופיע בשטחם.

לאחר פרישתה של אוקראינה, באירוויזיון בתל אביב יתחרו 41 מדינות בלבד - במקום 42. אוקראינה הוגרלה להשתתף בחצי הגמר הראשון ב-14 במאי, השלב בו מצביעים גם הצופים בישראל. לאחר הפרישה, יתחרו בחצי הגמר הראשון 17 מדינות בלבד במקום 18.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו