צפו בכתבה מהמדורה אמש
כוחות דאע"ש בסוריה | צילום: רויטרס, חדשות

הבוקר (שישי) פורסם ברשת NBC, טיוטת דוח של הפנטגון שצפוי להתפרסם במלאו בשבוע הבא המתריע מפני חזרת דאע"ש לשטחים מהם סולק. על פי הדו"ח עם נסיגת הכוחות האמריקנים מסוריה וללא לחץ צבאי על ארגון המדינה האיסלמית - "בתוך 6-12 חודשים דאע"ש ישתלט חזרה על סוריה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

עלח פי טיוטת הדוח של הפנטגון, דאע"ש עלול להחזיר לעצמו את השליטה בשטחים שהיו בחזקתו בסוריה בתוך חודשים ספורים. "המדינה האיסלמית תוכל להשיב לשליטתה שטחים נרחבים בתוך חצי שנה עד שנה בשל היעדר לחץ צבאי על הארגון ומשילות נמוכה", כל לפי הדו"ח שניסח מפקח משרד ההגנה.

על פי הטויטה, שתתפרסם כחלק מדו"ח רבעוני של מפקח משרד ההגנה האמריקני,. נכתב כי הדיווח מתבסס על גורמי ממשל אמריקניים. לשכת המפקח על משרד ההגנה האמריקני והמועצה האמריקנית לביטחון לאומי סירבו להגיב על טיוטת הדו"ח לפני חשיפתו הרשמית.

בשבוע הבא יתפרסם דוח הפנטגון המלא
בשבוע הבא יתפרסם דוח הפנטגון המלא | צילום: רויטרס, חדשות

משרד ההגנה של ארה"ב סרב להגיב לפרסום הטויטה וכך גם המועצה לביטחון לאומי. לפני כשבוע דווח בסוכנות הידיעות "בלומברג" כי ישראל פעלה לאחרונה לנסות ולשכנע את ממשל טראמפ להותיר כוחות של צבא ארה"ב בבסיס א-טאנף בדרום סוריה - בסיס שהוקם במקור לצרכי מלחמה בהתפשטות של ארגון המדינה האסלאמית בסוריה.

על פי גורמים ישראליים שהיו מעורבים בשיחות עם האמריקנים, המשך נוכחותה של ארה"ב בבסיס זה, הסמוך לגבול סוריה-עירק, נחשבת קריטית במאבק באספקת הנשק שמועבר מאירן לידי חיזבאללה. המשך אחיזה בבסיס זה, המצוי על כביש בגדד-דמשק, תאפשר לאמריקנים לשלוט על רצועה ברוחב של 55 קילומטרים בשטח שמצוי כיום תחת חסות הכוחות הנאמנים לאסד, הנתמך על ידי אירן ורוסיה.