העידה נגד ברלוסקוני ומתה מתערובת רדיואקטיבית (צילום: מהטוויטר, חדשות)
הדוגמנית שהורעלה למוות, פאדיל | צילום: מהטוויטר, חדשות

התביעה באיטליה פתחה בימים האחרונים בחקירה בחשד לרצח הדוגמנית ממוצא מרוקני אימאן פאדיל בת ה-34 - עדה מרכזית במשפטו של רה"מ לשעבר סילביו ברלוסקוני. באיטליה דווח אתמול כי קיים חשד שהיא מתה כתוצאה מהרעלה של חומר רדיואקטיבי. היום (ראשון) התובע הכללי אישר את הפרטים: "היא הורעלה בתערובת כה קטלנית, עצם הבדיקה יכולה לסכן את הרופאים שיבצעו את הנתיחה שלאחר המוות".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אימאן פאדיל הייתה אמורה להיות עדה מרכזית במשפט נגד ברלוסקוני, בו הוא מאושם בשידול לזנות במסגרת מסיבות החשק שקיים - "בונגה בונגה". בתחילת החודש היא נפטרה בבית החולים במילאנו, לאחר שאושפזה שם במשך חודש. דבר מותה נחשף רק ביום שישי האחרון ועורר סערת ענק באיטליה.

העידה נגד ברלוסקוני ומתה מתערובת רדיואקט (צילום: AP, חדשות)
העידה נגד ברלוסקוני ומתה מתערובת רדיואקט | צילום: AP, חדשות

התובע בתיק מטעם העיר מילאנו, פרנצ'סקו גרקו, אמר לתקשורת האיטלקית שתוצאות בדיקות נתיחת גופתה יתפרסמו במלואם רק בין יום רביעי לחמישי. לדבריו, הוא חושש לחיי הרופאים והפתולוגים מחשש לזיהום חמור שעלול להיגרם בשל החומר שהוזרק לגופה של פאדיל.

אמש פורסמו תוצאות חלקיות ראשונות, כאלו שתומכות בתזה על קוקטייל עם אלמנטים רדיואקטיביים שאינם נגישים לקהל הרחב - והוכנסו לגופה של הדוגמנית, הן באמצעות אכילה או שתייה. התובע סיפר שהמוות התרחש ב-1 למרץ האחרון, והגיע אחרי חודש של ייסורים בלתי פוסקים שפירקו את איבריה הפנימיים. העיתון "לה-רפובליקה" טען שהרעלים שהוחדרו לגופה עשויים להגיע מרוסיה.

נהג לקיים מסיבות חשק בתשלום, ברלוסקוני (צילום: רויטרס, חדשות)
נהג לקיים מסיבות חשק בתשלום, ברלוסקוני | צילום: רויטרס, חדשות

לפי התקשורת המקומית, פאדיל המאושפזת חזרה וטענה כי היא הורעלה, אבל בית החולים לא דיווח על התלונות למשטרה. עכשיו, כשיש גופה, הפרקליטות באיטליה פתחה בחקירה עם חשדות לרצח.

האירוע עורר סערה גדולה באיטליה. במדינה שואלים - מי רצה לחסל את הצעירה? בשנת 2012 היא כבר העידה בבית המשפט על קשריה המפוקפקים עם ברלוסקוני וחבריו.

הפוליטיקאי האיטלקי בן ה-82 הגיב לפרסום על מותה של הצעירה ומסר: "אני תמיד מצטער שמישהו צעיר מת. מעולם לא הכרתי אותה ואף פעם לא דיברתי איתה. כאשר קראתי את הצהרותיה, תמיד חשבתי שכולן הומצאו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו