עוד תקלה במטוסים (צילום: CNN, חדשות)
עוד תקלה במטוסים | צילום: CNN, חדשות

לאחר שקורקעו מרבית מטוסי החברה ברחבי העולם, מדגם בואינג 737 MAX 8 בשל ההתרסקות באתיופיה - צרה חדשה נוחתת על החברה. מטוס מאותו הדגם נאלץ לבצע אמש (שלישי) נחיתת חירום בפלורידה במהלך טיסה מנהלתית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הטיסה של חברת התעופה האמריקנית "Southwest" הייתה אמורה לעשות את דרכה מאורלנדו, פלורידה, לקליפורניה. על כלי הטיס שביצע טיסה מנהלתית היו רק שני הטייסים שמספר דקות זיהו תקלה באחד המנועים. בשל התקלה החליטו השניים להסתובב ולבצע נחיתת חירום בשדה התעופה באורלנדו.

סמוך לשעה שלוש בצהריים, זמן מקומי, שני הטייסים דיווחו על "בעיה בביצועים של אחד המנועים" זמן קצר לאחר ההמראה. בשלב זה לא ברור האם יש קשר בין התקלה שגרמה לנחיתת החירום לבעיה שגרמה לקרקוע הצי. בנוסף, חברת התעופה הודיעה כי תחזיר את המטוס למתקניה באורלנדו על מנת לעבור בדיקה מקיפה.

ההשבתה לאחר ההתרסקות (צילום: ארכיון AP, חדשות)
ההשבתה לאחר ההתרסקות | צילום: ארכיון AP, חדשות

משרד המשפטים האמריקני כבר פתח חקירה פלילית נגד חברת המטוסים בואינג - אותה יובילו חוקרי ה-FBI. החקירה הממשלתית נפתחה בשל התקלות שהתגלו במטוסים של החברה בדגמי 737/8 ו-737/9 מקס וכן בשל התרסקות טיסת "אתיופיאן איירליינס".

החוקרים ביקשו מחברת בואינג להעביר להם מידע בנוגע להליכי בטיחות והסמכת טייסי חברות התעופה ובנוסף, כיצד החברה משווקת את המטוס החדש. על פי הדיווח לא ברור האם עולה התנהלות פלילית מצד החברה, אך החוקרים בוחנים את התהליך שבו חברת בואינג אישרה את בטיחות המטוס והאם פעלה על פי הנהלים החוקיים.

מחברת בואינג נמסר כי "אנו לא מגיבים לשאלות הנוגעות לעניינים משפטיים ולחקירות, בין אם הן פנימיות בתוך החברה, תביעה נגד החברה או חקירה ממשלתית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו