המצוד אחר החשוד (צילום: AP, חדשות)
המצוד אחר החשוד | צילום: AP, חדשות

אירוע הירי בהולנד: לפחות שלושה בני אדם נהרגו ועוד לפחות תשעה נפצעו היום (שני) בירי בתחנת רכבת במרכז העיר אוטרכט. היורה נמלט מהזירה לאחר הירי ולפי הדיווחים במדינה יש כמה פצועים באורח קשה. כוחות הביטחון ההולנדים פתחו במצוד אחר היורה: גוקמאן טאניס, גבר בן 37 ממוצא טורקי. במשטרה נבדק חשד כי מדובר באירוע טרור ורמת הכוננות בעיר הועלתה לגבוהה ביותר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

המשטרה הזהירה את הציבור שלא להתקרב אל טאניס. במקביל, במשרד החוץ עוקבים בדאגה אחר האירוע המתגלגל: בדיקה של קונסול ישראל בהאג העלתה כי לא ידוע על מעורבות של אזרחים ישראלים באירוע הירי. על פי עדי ראייה, היורה פתח באש על נוסעי הרכבת וברח מיד לאחר מכן. ראש היחידה ההולנדית ללוחמה הטרור אמר כי מעבר לבריחת היורה יש דיווחים על אירועי ירי בעוד כמה מוקדים בעיר, אך הדיווח נבדק.

כוחות משטרה גדולים שהוזעקו למקום סגרו את האזור ופתחו במרדף אחר היורה. בין היתר נסגרה הכיכר שבה התרחש הירי, ובמקום כוחות הצלה גדולים שמטפלים בפצועים. המשטרה הורתה לכל מוסדות החינוך באוטרכט לנעול את שעריהם, זאת מחשש שהיורה יפתח במסע ירי בבתי ספר. גם גרמניה הודיעה על העלאת כוננות בגבול.

גוקמאן טאניס (צילום: חדשות)
החשוד בירי: גוקמאן טאניס | צילום: חדשות
הזירה באוטרכט (צילום: AP, חדשות)
הזירה באוטרכט | צילום: AP, חדשות

"מספר יריות נשמעו בקו של רכבת קלה בעיר ומספר אנשים נפצעו", מסרה המשטרה המקומית. "שלושה מסוקים משטרתיים נמצאים מעל הזירה ולא בוצע מעצר של היורה עד כה". ממשלת הולנד כינסה ישיבת חירום בשיתוף היחידה המקומית למניעת טרור.

במקביל, הוחלט לתגבר האבטחה ובמקביל הועלתה הכוננות גם במוסדות הממשל ובפרלמנט שבהאג. מבדיקה של הקונסול הישראלי בהאג, לא ידוע על מעורבות של אזחים ישראלים באירוע.

כוחות הרפואה בזירת הירי (צילום: AP, חדשות)
כוחות הרפואה בזירת הירי | צילום: AP, חדשות

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו