המחבל שרצח שני ישראלים בבריסל הורשע (צילום: חדשות)
המחבל שרצח שני ישראלים בבריסל הורשע | צילום: חדשות

המחבל שרצח שלושה בני אדם במוזיאון היהודי בבריסל ב-2014, ביניהם שני תיירים ישראליים, הורשע אמש ברצח בבית משפט בבלגיה. התובעים מאמינים שמחדי נמוח'ה (33) הוא הג'יהאדיסט הראשון שביצע פיגוע באירופה לאחר שפעל לצד דאע"ש בסוריה. גם שותפו לפיגוע, נאקר בנדר, הורשע ברצח.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

למשפט, שארך חודשיים, הובאו עדי ראייה מהפיגוע עצמו, ובנוסף הוצגו עדויות של שבויים לשעבר של דאע"ש בסוריה. עורכי דינו של נמוח'ה טענו להפללתו בקונספירציה מתוחכמת, והאשימו סוכנויות מודיעין זרות ברצח. הם טענו ששני התיירים הישראליים היו אנשי מוסד ומדובר בחיסול. אך הטענה נדחתה במהירות כיוון שעורכי הדין לא הציגו אף ראיה בנושא.

נמוח'ה, יליד צרפת בן למשפחת מהגרים מאלג'יר, היה מוכר לרשויות בצרפת, וריצה חמש שנות מאסר בגין שוד. בשנת 2013 הוא נסע לסוריה, שם לחם לצד ארגונים ג'יהאדיסטיים במלחמת האזרחים.

העביר שנה בסוריה עם דאע"ש. זירת הפיגוע (צילום: ap, חדשות)
העביר שנה בסוריה עם דאע"ש. זירת הפיגוע | צילום: ap, חדשות

חוקריו הצהירו כי במהלך פעילותו בסוריה פגש את המחבל המתאבד נאג'ים לאקרוני, שרצח 32 בני אדם בפיגוע בנמל התעופה בבריסל ב- 2016. ארבעה צרפתים שהיו שבויים של דאע"ש בסוריה העידו כי לאקרוני ונמוח'ה שמרו עליהם בשבי.

ב- 2014 נמוח'ה הגיע למוזאון היהודי בבריסל עם קלאצ'ניקוב ואקדח, ופתח באש. בפיגוע נהרגו מרים ועמנואל ריבה, זוג תיירים ישראלים שחגגו שם את יום הנישואין ה-18 שלהם. בנותיהם, איילת (19) ושירה (21), הגיעו להעיד במשפט ותיארו את אמן כ"מסורה למשפחה" ואת אביהן שאהב לטייל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו