הצליחה לברוח מהחוטף, ג'יימי קלוס (צילום: AP, חדשות)
הצליחה לברוח מהחוטף, ג'יימי קלוס | צילום: AP, חדשות

שלושה ימים אחרי מציאתה של ג'יימי קלוס בת ה-13 מוויסקונסין, 87 יום אחרי שנחטפה על ידי הגבר שרצח את הוריה, האישה הראשונה שפגשה אותה והזעיקה את המשטרה מספרת על המפגש הדרמטי ששם סוף לתעלומה שהסעירה את ארה"ב. "יצא שהייתי במקום הנכון, בזמן הנכון", סיפרה ג'ין נאטר. "אני פשוט כל כך נרגשת עבור משפחתה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

קלוס נעלמה ב-15 לאוקטובר מביתה בעיירה בארון שבוויסקונסין ובאותו לילה המשטרה מצאה את הגופות של הוריה בביתם לאחר שנורו על ידי ג'ייק תומאס פטרסון, בן 21, שחטף את הילדה. ביום חמישי האחרון היא הצליחה לברוח מהדירה שבה הוחזקה על ידי פטרסון והחלה לרוץ ברחובות העיירה גורדון - כ-70 מייל מהבית בו היא גרה - עד שנתקלה בג'ין נאטר, שיצאה לטיול עם הכלב שלה. 

מבצע חיפושים שנמשך 3 חודשים (צילום: רויטרס, חדשות)
מבצע חיפושים שנמשך 3 חודשים | צילום: רויטרס, חדשות

בשיחה עם רשת CNN סיפרה נאטר כי לפתע היא הבחינה בילדה שהולכת לבדה, ללא מעיל או כפפות, בקור המקפיא של ינואר ושאלה את עצמה האם היא ברחה מהבית או שמישהו נפטר ממנה כאן? נאטר שחזרה את הרגעים הדרמטיים וסיפרה כיצד הילדה התקרבה אליה ואמרה לה בפנים מפוחדות: "אני אבודה ואני לא יודעת איפה אני. אני צריכה עזרה, אני ג'יימי".

נאטר הכירה את השם של הילדה וסיפרה שהיא נשארה עמה כל העת והבטיחה לה שכבר ימצאו מקום קרוב שממנו יוכלו להתקשר למשטרה. "את הולכת להיות בסדר. את הולכת להיות בטוחה", היא הרגיעה את ג'יימי.

החשוד ברצח ובחטיפה (צילום: AP, חדשות)
החשוד ברצח ובחטיפה | צילום: AP, חדשות

מספר דקות לאחר מכן, קריסטין קאסינקאס שמעה דפיקות על דלת ביתה וכשפתחה את הדלת ראתה את השכנה שלה ג'ין עומדת לצד ילדה רזה, עם שיער מפוזר ונעליים שגדולות עליה בכמה מידות. "זו ג'יימי קלוס!", אמרה לה נאטן. "תתקשרי 911 עכשיו".

שתי הנשים העידו כי בזמן שחיכו לרשויות, ג'יימי סירבה להצעותיהן לאכול או לשתות, ולמרבה ההפתעה היא העדיפה לשחק עם הכלב של המשפחה. "אני חושבת שבאופן כללי היא נראתה במצב טוב", אמרה קאסינקאס. "אנחנו חשבנו שג'יימי איננה בחיים. רק לראות אותה - זה היה דבר נפלא".

"רק לראות אותה - זה היה דבר נפלא" (צילום: AP, חדשות)
"רק לראות אותה - זה היה דבר נפלא" | צילום: AP, חדשות

קאסינקאס מסרה כי ג'יימי אמרה לה שהיא הוחזקה באזור העיירה גורדון, לא רחוק מביתה של קאסינקאס, על ידי מישהו שרצח את הוריה בלילה שבו היא נעלמה. "היא סיפרה כי האיש הזה החביא אותה רוב התקופה הזו, במיוחד כשהוא יצא מהבית או כאשר היו אנשים אחרים בקרבתו", אמרה קאסינקאס. "היא לא נכנסה לפרטים בנוגע לדרך שבה הצליחה לברוח".

ג'יימי אותרה זמן קצר לפני השעה 17:00 וכ-10 דקות לאחר מכן, כך נמסר מהרשויות במדינה, המשטרה פרצה לדירה של פטרסון ועצרה אותו. הוא צפוי להיות מואשם ברצח כפול ובחטיפה.