חיילי משמרות המהפכה (ארכיון)
חיילי משמרות המהפכה (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

ראש הוועדה לביטחון לאומי של הרפובליקה האיסלאמית באירן התייחס היום (שלישי) למתיחות מול ישראל ולניסיונות ההתבססות הצבאית של ארצו בסוריה. "שיתוף הפעולה שלנו עם דמשק הכרחי על מנת להכחיד את הטרור", אמר הפקיד הבכיר וטען שארצות הברית היא האיום המשמעותי ביותר על אירן.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הבכיר האירני, האדמירל עלי שמקני, העניק ריאיון מיוחד למגזין העוסק ביחסים בין-לאומיים ופוליטיקה היוצא לאור בבירה טהרן וטען שמדיניות החוץ של אירן מבוססת על "עיקרון השכנות הטובה". שמקני טען גם ש"דיאלוג טוב עם המדינות השכנות שלנו הוא חשוב על מנת להתמודד מול משבר הביטחון באזור".

מוקדם יותר היום, ובצל המתיחות מול אירן בצפון, משרד הביטחון הודיע הבוקר על ביצוע ניסוי מתוכנן מראש במערכת הנשק ליירוט טילים "חץ" יחד עם ארצות הברית. ממשרד הביטחון נמסר כי הניסוי שבוצע במרכז הארץ היה מוצלח והטיל המיירט פגע במטרתו.בהודעה של מערכת הביטחון פירטו והסבירו שמיד עם שיגור המטרה, גילה מכ"ם מערכת החץ את מיקומה, העביר את הנתונים הרלוונטיים למרכז ניהול הירי שביצע תכנון מלא ליירוט. מיד לאחר מכן שוגר מיירט "חץ 3" לעבר המטרה - ופגע בה.

אתמול התייחס גם ראש הממשלה נתניהו למתיחות עם אירן ושלח איום מפורש לקצינים הפרסים שנמצאים בדמשק: "מי שמנסה לפגוע בנו - אנו פוגעים בו. מי שמאיים להשמיד אותנו יישא במלוא האחריות"."חיל האוויר הלם בעוצמה במטרות אירניות בסוריה, לאחר שאיראן שיגרה משם טיל אל עבר שטחנו", אמר ראש הממשלה. "איננו עוברים לסדר היום מול מעשי תוקפנות אלה, מול ניסיונות אירן להתבסס צבאית בסוריה, אל מול ההצהרות המפורשות שבכוונתה להשמיד את ישראל, כפי שאמר רק עכשיו מפקד חיל האוויר של אירן".