טראמפ מרוצה, הדמוקרטים ספקנים. טרמפ פלוסי ושומר (צילום: AP, חדשות)
טראמפ מרוצה, הדמוקרטים ספקנים. טרמפ פלוס | צילום: AP, חדשות

המערכת הפוליטית בארה"ב סוערת בעקבות דוח המסקנות, שהוגש אמש (ראשון) בתום חקירת התובע המיוחד רוברט מולר. בעוד מקורבי טראמפ טוענים שמסקנות הדוח מעידות על זיכוי מוחלט של הנשיא, מתנגדיו מהמפלגה הדמוקרטית גורסים כי המסקנות לא אמינות. "הדוח מעלה יותר שאלות מאשר נותן תשובות", אמרו מנהיגי המפלגה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

סגן הנשיא, מייק פנס אמר כי "הדוח של התובע המיוחד אישר את מה שהנשיא טראמפ אמר כל הזמן: לא היה שיתוף פעולה בינו לבין רוסיה במהלך הבחירות ב-2016". עוד הוסיף פנס כי הדוח מוכיח את חפותו של הנשיא, והוא צריך להתקבל בברכה בקרב כל האמריקנים.

מנגד, ג'רי נדלר, שעומד בראש וועדת המשפטים בקונגרס, טען שהתקציר שהוגש העביר את ההחלטה באשר לגורל הנשיא - לידי הקונגרס עצמו. נדלר הודיע שיקרא לתובע הכללי וויליאם בר, אשר הגיש את המסקנות הסופיות, לשימוע בפני הוועדה: "לאור הסתירות המדאיגות וההחלטה הסופית שהתקבלה - אנו נקרא לתובע הכללי להעיד בפני הוועדה בעתיד הקרוב".

"הדוח סותר את אמירותיו של מולר"

גם מנהיגי המפלגה הדמוקרטית בקונגרס, צ'אק שומר וננסי פלוסי, יצאו בהצהרה משותפת בה הביעו חוסר אמון בזיכויו של טראמפ. הדוח של באר "מעלה יותר שאלות מאשר נותן תשובות", אמרו השניים. "לומר שהנשיא זוכה לחלוטין סותר את אמירותיו הקודמות של מולר, ולכן אין למסקנה הזו שום אמינות".

טראמפ עצמו כתב בחשבון הטוויטר שלו: "לא קנוניה, לא חבלה, זיכוי מלא ומחלט. נשמור על אמריקה גדולה!". גם שרה סנדרס, דוברת הבית הלבן, תיארה את הממצאים בדוח כ"זיכוי מוחלט ומלא של הנשיא".

התובע הכללי של ארה"ב, וויליאם בר, הגיש אמש לחברי הקונגרס האמריקני את התקציר של דוח החקירה על קשרי טראמפ-רוסיה. לפי ראש ועדת המשפט של בית הנבחרים, שקרא את התקציר שהוגש - הדוח של התובע המיוחד רוברט מולר אינו מאשים את הנשיא טראמפ בביצוע פשע אך לא פוטר אותו לחלוטין. כפי שכבר דווח, ראש הוועדה הוסיף כי משרד המשפטים לא מעוניין להגיש כתבי אישום נוספים בפרשה מעבר לאלה שהוגשו. הנשיא טראמפ בירך: "מדובר בזיכוי מלא, שומרים על אמריקה גדולה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו