אנדרו מקבי עם דונאלד טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

המשנה לראש ה-FBI לשעבר אנדרו מקייב, ששימש כראש הארגון לאחר פיטורי ג'יימס קומי ופוטר לאחר מכן בעצמו, התראיין היום (חמישי) לרשת CBS האמריקנית וחשף כי לאחר שיחתו הראשונה בתפקיד עם הנשיא טראמפ, הורה לפתוח נגדו בחקירה בחשד לשיבוש הליכי חקירה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מקייב, שעזב את תפקידו ב-FBI בחודש מרץ בשנה שעברה, אמר לרשת CBS כי באותו זמן היה מוטרד מכך שטראמפ ינסה לפגוע בחקירת ההתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות ואף לחסלה לגמרי. "באותה פגישה שוחחתי עם אדם שזכה בבחירות לנשיאות וייתכן שעשה זאת בעזרת היריב הכי גדול של ארצות הברית - ממשלת רוסיה", סיפר. "זה משהו שחששתי ממנו מאוד".

לפי דבריו בריאיון, מקייב חשף כי התקיימו פגישות במשרד המשפטים האמריקני בהן נידונו גם אופציות חריגות - לפיהן סגן הנשיא ובכירים בממשל ישתפו פעולה בניסיון להדיח את הנשיא טראמפ באמצעות סעיף 25 לחוקה בארצות הברית. לפי הסעיף, סגן הנשיא יתפוס את מקומו של הנשיא במידה וזה נאלץ לעזוב את תפקידו.

ראש ה-FBI שפוטר, ג'יימס קומי (צילום: רויטרס, חדשות)
ראש ה-FBI שפוטר, ג'יימס קומי | צילום: רויטרס, חדשות

"חלפו שמונה ימים מתוחים בין פיטורי ג'יימס קומי לבין מינויו של רוברט מולר לתובע המיוחד האחראי על החקירה", אמר. "הדרגים הגבוהים ביותר במערכת אכיפת החוק בארצות הברית ניסו להבין מה ניתן לעשות עם הנשיא".

הנשיא טראמפ הגיב בזעם לדברים שאמר מקייב בריאיון. בציוצים בטוויטר טען טראמפ כי דבריו חושפים את התכנית של הילרי קלינטון והמפלגה הדמוקרטית לפגוע בתוצאות הבחירות לנשיאות. "הוא מציג את עצמו כ'מלאך' כשלמעשה מקייב הוא חלק מרכזי מהתכנית של הילרי והתרמית שהיא חקירת המעורבות הרוסית", כתב. "הכול זה חלק מתעודת הביטוח למקרה ואנצח בבחירות".

הנשיא טראמפ בעצרת תומכים (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
ה-FBI פתח נגדו בחקירה, טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

טראמפ אף האשים את מקייב בשחיתות וטען שאישתו קיבלה סכומי כסף גדולים: "מקייב הוא בושה ל-FBI ובושה לארצות הברית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו