בדרך להשבתה נוספת? טראמפ
בדרך להשבתה נוספת? טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

מחוקקים בארה"ב הגיעו להסכמה עקרונית על תקציב חדש, שיאפשר להימנע מהשבתה נוספת של הממשל האמריקני, כך דווחו הלילה (בין שני לשלישי) מקורות בוושינגטון. בעוד כשלושה ימים יפקע התקציב הזמני שהועבר לפני כשבועיים, ואם חוק תקציב חדש לא יועבר, הממשל הפדרלי יושבת מחדש.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הפרטים המלאים של ההסכם טרם התבררו, אך נראה כי חברי הקונגרס הדמוקרטים והרפובליקנים סיכמו על הקצאת 1.3 מיליארד דולר למימון גדר ומכשולים נוספים בגבול הדרומי, אך לא לבניית החומה כפי שדרש הנשיא טראמפ. גם אם התקציב יועבר בקונגרס, הנשיא יכול להחליט שלא לחתום עליו ולבטלו. טראמפ הצהיר כי אם לא יקבל מימון לבניית החומה בגבול מקסיקו, הוא לא יאשר את התקציב.

הלילה הגיע הנשיא לעצרת תמיכה בעיר הגבול אל-פאסו שבטקסס, וחזר על הדרישה שלו לקבל 5 מיליארד דולר לבניית החומה. "אני מציע פשרה שתעצור את הרציחות, הברחות הסמים, הפשע וההרס שמביאים איתם המהגרים הלא חוקיים", אמר טראמפ בנאומו. "אנחנו זקוקים לחומות וצריכים להגן על הגבולות שלנו והאזרחים שלנו".

ההשבתה הקודמת, שהחלה בסוף דצמבר ונמשכה 35 ימים, הייתה הארוכה בתולדות ארה"ב. יותר מ-800 אלף עובדים פדרליים נשארו בבתיהם במשך חודש ואיבדו שתי משכורות. הנזק שנגרם לכלכלת ארה"ב הוערך בכ-11 מיליארד דולר. רוב האמריקנים הטילו על טראמפ את האחריות למשבר.