מהדי נמוש לאחר מעצרו
מהדי נמוש לאחר מעצרו | צילום: France2, חדשות

בית המשפט בבלגיה גזר הלילה (בין שני לשלישי) מאסר עולם על מהדי נמוש, המחבל הצרפתי שביצע את הפיגוע במוזיאון היהודי בבריסל בשנת 2014. על אדם נוסף שסיפק לנמוש את הנשק נגזרו 15 שנות מאסר, זאת לאחר שהביע חרטה על המעשים וקרא לנמוש "מפלצת".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בשבוע שעבר הורשע נמוש, יליד צרפת ממוצא אלג'יראי, ברציחתם של 4 בני אדם במהלך פיגוע הטרור, שבוצע לאחר ששב מסוריה, שם לחם בשורות דאע"ש. קו ההגנה שלו, לפיו הוא נקלע למאבק בין סוכניות ביון זרות בהן המוסד, נדחה על ידי חבר המושבעים שהרשיע אותו ב"מעשה טרור על רקע אנטישמי". בתגובה לפסק הדין אמר נמוש כי "החיים ממשיכים".

שותפו של נמוש, נאסר בנדרר, אמר בפני חבר המושבעים כי הוא "מתבייש להיות כאן". בנדרר הורשע בכך שסייע לתכנן את הרצח וכן שסיפק את הנשק לביצוע המעשה. "אני מתבייש ששיתפתי פעולה איתו", אמר. "הוא לא בן אדם, הוא מפלצת". הוא נשפט ל-15 שנים בכלא הבלגי.

במאי 2014 נכנס נמוש אל מוזיאון היהדות בבירת בלגיה, כשהוא חמוש בקלצ'ניקוב. הוא החל לירות לכל עבר, ורצח 4 מבקרים, בהם עובד המוזיאון, מתנדבת צרפתיה, וזוג תייירים ישראלים, עמנואל ומרים ריווה, שביקרו במוזיאון. התובע במשפט הזהיר את חבר המושבעים כי אם יקלו בעונשו של המחבל, "הוא ישתחרר וייצא לעוד מסע הרג. הוא ירצח שוב".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו