היונה מס' 1: בבלגיה נרשם אמש (ראשון) שיא עולם יוצא דופן, שייזכר במשך שנים כאשר ארמנדו - יונה ממין זכר (יון) - הפך ליקר ביותר בעולם מסוגו. אחרי שעות של הצעות ומאבק, ארמנדו נמכר ב-1,252,000, אירו. הוא אמנם גדל בבלגיה - אבל עכשיו הוא יעבור לסין, משם הגיע ההצעה המנצחת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בפעם האחרונה שבה יונה נמכרה בסכום קרוב לזה ששולם על ארמנדו, ההצעה הייתה כ-400 אלף אירו. רבע שעה לפני שהמכירה הדרמטית בעיר אינגלמונסטר נגמרה, המתח עלה בבית משפחת וורסשוט. בשעות הבוקר הגיע מומחה שהעריך את היונה ב-532,000 אירו: "חשבנו שביום טוב נגיע ל-600,000", אמר ג'ואל וורסשוט , בעליו של ארמנדו, "אבל הקונים בסין לא נרגעו והמחיר עלה ועלה".

על פי הדיווח של רשת החדשות הבלגית VTM, ארמנדו היונה חש בהתרגשות ובהמולה סביבו. הוא עבר מיד ליד ונבחן בקפדנות - אורך הנוצות, הצבעים, הסימטריה והמקור. "הכול בו מושלם", התפאר ג'ואל. עם זאת, לא בטוח שארמנדו בעצמו היה מודע לשלמותו - בדיווחים התקשורתיים הוא נראה די מבוהל: "הוא מעדיף לשבת בכלוב", אמר ג'ואל.

כשהבעלים שמע את המחיר הסופי - יותר ממיליון אירו - הוא לא הצליח לשמור על פני הפוקר שלו. "מחיר שיא", הוא צוחק, "לא יאומן - פי שלוש מהשיא הקודם". כעת, ארמנדו היונה עושה את דרכו לסין - במטוס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו