מאות כלבים הורדמו בבית המחסה (צילום: השירותים הוטרינריים גוש דן, חדשות)
מאות כלבים הורדמו בבית המחסה | צילום: השירותים הוטרינריים גוש דן, חדשות

למרות המדיניות - מאות כלבים הורדמו: בית המחסה לבעלי חיים הבולט והגדול בדרום קוריאה נמצא בעין סערה ציבורית אחרי שנחשפו האשמות לפיהן המנהלת פעלה בסתר להמתת מאות כלבים בשנים האחרונות. בכך היא פעלה בניגוד לאתוס ה"ללא הרג" של הארגון המתחייב להציל כל בעל חיים ללא הבחנה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בכירה בארגון CARE - Coexistence of Animal Rights on Earth חשפה בשבוע שעבר כי מנהלת בית המחסה, פארק סו-יאון, הורתה להרדים בסתר יותר מ-230 כלבים במהלך שלוש השנים האחרונות. הבכירה, לים הי-ג'ין, העידה כי המדיניות בארגון היא להציל 100% מבעלי החיים, אך די מהר המדיניות הובילה לצפיפות יתרה בבית המחסה.

כתוצאה ממציאות זו, פארק החלה להמית בסתר רק את הכלבים החולים או האגרסיביים ביותר, תוך שהיא ממדרת את רוב העובדים. בהמשך התופעה התרחבה והיקף המתת הכלבים הלך וגדל. כעת, עשרות עובדים דורשים את התפטרותה של פארק מהנהלת הארגון.

מנהלת הארגון (מימין) עם נשיא דרום קוריאה (צילום: CNN, חדשות)
מנהלת הארגון (מימין) עם נשיא דרום קוריאה | צילום: CNN, חדשות

בהודעה שפרסמה ברשת, פארק הודתה בהרדמת הכלבים במקלט, אך הדגישה כי מדובר במספר מוגבל של בעלי חיים. לדבריה, הדבר נעשה אך ורק כמוצא האחרון לכלבים חולים בלבד.

ארגון CARE מוביל במשך שנים קמפיינים שמטרתם להציל בעלי חיים מתעשיית הבשר בדרום קוריאה. הם נכנסו לאור הזרקורים בציבור הקוריאני בשנת 2017, לאחר שהנשיא מון, הידוע כפעיל לזכויות בעלי חיים, אימץ דרכם את "הכלב הראשון" של האומה - טורי.