שמימה בגום, "מבקשת לחזור הביתה" (צילום: sky news, חדשות)
שמימה בגום, "מבקשת לחזור הביתה" | צילום: sky news, חדשות

שמימה בגום, נערה בריטית בת 19, הגיעה לסוריה והצטרפה לדאע"ש לפני ארבע שנים. היא נישאה ללוחם באירגון ונולדו להם שני ילדים שכעבור זמן מה חלו ומתו. כעת, היא נמצאת בחודש התשיעי להריון נוסף, והיא מבקשת להגיע לבריטניה על מנת ללדת שם בבטחה: "אעשה הכל כדי לחזור".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בגום לא מתחרטת על מעשיה וטוענת שהתקופה שבילתה בסוריה עמדה בציפיות ושהיא חיה חיים נורמטיביים לחלוטין. "מדי פעם שומעים פיצוצים, אך לא הרבה מעבר לזה", אמרה בריאיון ל-BBC. "עליי לחזור מחשש לחיי התינוק ואעשה הכל כדי לחזור הביתה ולחיות בשקט עם הילד שלי".

"חיים נורמאליים", דאע"ש בסוריה (צילום: AP, חדשות)
"חיים נורמאליים", דאע"ש בסוריה | צילום: AP, חדשות

בגום עזבה את בריטניה בגיל 15 יחד עם שתי חברותיה כדי להצטרף לכוחות המדינה האיסלאמית. אחד המראות שהיא מתארת בריאיון הוא של ראשים כרותים בפחי אשפה ואמרה שהמחזה "לא הפריע לה". לדבריה, אחת מהבנות שהגיעו איתה לסוריה נהרגה בפיצוץ, וגורלה של החברה הנוספת למסע אינו ברור.

בגום וחברותיה הגיעו לסוריה דרך טורקיה ועם הגעתן הן שוכנו במעונות המיועדים ל"כלות לעתיד" של חברי דאע"ש. במעון הן הגישו בקשה לגבר צעיר דובר אנגלית, וכעבור 10 ימים היא קיבלה את מבוקשה ונישאה לגבר הולנדי בן 27 שהמיר את דתו לאסלאם והצטרף לארגון.

הזוג חי מספר שנים ביחד עד שנמלט לפני כשבועיים ממעוזו האחרון של דאע"ש בסוריה. בעלה של בגום נכנע בפני הלוחמים של צבא סוריה והיא נותרה במחנה פליטים בצפון המדינה שבו נמצאים קרוב ל-40 אלף איש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו