ביקש לטפס בגובה ואז נעלם מהמכ"ם (צילום: רויטרס, חדשות)
157 בני אדם נהרגו בהתרסקות המטוס | צילום: רויטרס, חדשות

אסון תעופה באתיופיה: מטוס נוסעים של חברת "אתיופיאן איירליינס" התרסק הבוקר (ראשון) דקות ספורות לאחר שהמריא מהבירה אדיס אבבה בדרכו לניירובי, קנייה. התקשורת באתיופיה דיווחה כי אין ניצולים מבין 149 הנוסעים ושמונת אנשי הצוות שהיו על סיפון המטוס.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

על המטוס, מדגם בואינג 737-800 MAX, היו נוסעים מ-33 מדינות שונות והוא התרסק סמוך לשעה 8:44 בעיר בישופטו - 62 ק"מ מאדיס אבבה. מתחקיר ראשוני עולה כי מגדל הפיקוח איבד את הקשר עם המטוס 6 דקות אחרי שהמריא. זאת, למרות שהצוות של טיסה מספר ET 302 לא דיווח על תקלות והכל היה נראה תקין.

מסלות המטוס שהתרסק (צילום: עמוד הפייסבוק CivMilAir, חדשות)
הקשר עם המטוס אבד 6 דקות אחרי ההמראה | צילום: עמוד הפייסבוק CivMilAir, חדשות

בקלה גוטמה, עד ראייה להתרסקות המטוס, אמר לרשת BBC: "הפיצוץ והאש היו כל כך חזקים שלא יכולנו להתקרב, הכל נשרף. הכבאים הגיעו רק כשלוש שעות אחרי ההתרסקות".

ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי הקונסולים באדיס אבבה וניירובי בודקים אם היו אזרחים ישראלים על הטיסה וחדר מצב נפתח במתכונת חירום. בשלב זה אין כל מידע קונקרטי וממתינים לרשימות הנוסעים.

מודאגים בניירובי (צילום: רויטרס, חדשות)
קרובי משפחה מודאגים ממתינים בקניה | צילום: רויטרס, חדשות

ראש הממשלה נתניהו התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה לתאונה הקשה: "אני מבקש לשלוח תנחומים לממשלת אתיופיה, לעם באתיופיה ולמשפחות של הקורבנות שנפלו במטוס שהתרסק. באמצעות משרד החוץ אנחנו בודקים עכשיו אם היו ישראלים בטיסה הזאת. אם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות - אנחנו כמובן ערוכים לעשותו. אמרנו את הדברים גם לממשלת אתיופיה".

 חברת התעופה האתיופית מגדירה עצמה כ"חברת התעופה החזקה באפריקה" ומתיימרת להיות השער של העולם לאפריקה. זו התאונה השנייה של מטוס 737 בחמשת החודשים האחרונים, למרות שבמקרה זה מדובר במטוס חדש שנכנס לפעולה לפני כארבעה חודשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו