טראמפ וארדואן, מאיימים
ארדואן וטראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

"אהרוס את כלכלת טורקיה אם היא תתקוף את הכורדים": נשיא ארה"ב דונלד טראמפ פרסם הלילה (בין ראשון לשני) מסר מאיים לארדואן בחשבון הטוויטר שלו. בציוצו כתב כי במידה והטורקים יתקפו את הכורדים בשטח סוריה - הוא יהרוס את כלכלת טורקיה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

טראמפ כתב גם כי הכוחות האמריקנים כבר החלו בנסיגה איטית מסוריה וציין כי היא נעשית תוך כדי פגיעה בשטחים המועטים שנותרו בידי דאע"ש במדינה. עוד איים טראמפ כי ארה"ב תתקוף מבסיס סמוך אם יהיה צורך בכך, למרות הנסיגה.

"תפסיקו את המלחמה הבלתי נגמרת"

לאחר מכן ניסה טראמפ לעדן את דבריו וכתב: "כמו כן, אני לא רוצה שהכורדים יתגרו בטורקים" והוסיף כי אירן וסוריה נהנו יותר מכולם ממדיניות ארה"ב בדרך להשמדת דאע"ש בסוריה, מכיוון שהן "האוייבות הטבעיות של הארגון". הנשיא האמריקני הוסיף: "עכשיו זה הזמן להשיב את כוחותינו הביתה. תפסיקו את המלחמה הבלתי נגמרת!".

זרם פליטים עצום עקב המלחמה במובלעת
הכוחות הכורדים בסוריה | צילום: רויטרס, חדשות


לפני כשבועיים נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן הזמין באופן רשמי את טראמפ לביקור באנקרה במהלך שנת 2019, על רקע ההתחממות ביחסים וההודעה של נשיא ארה"ב על הוצאת הכוחות האמריקנים מסוריה. אז נמסר מדוברות הבית הלבן כי: "מדוברות הבית הלבן בוושינגטון. "הנשיא פתוח לפגישה פוטנציאלית בעתיד כל עוד לא תוכנן משהו אחר".

נשיא ארה
"אם תפגעו בכורדים - אהרוס לכם את הכלכלה" | צילום: AP, חדשותציוציו של טראמפ מגיעים לאחר הדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" לפיו ג'ון בולטון, יועצו של טראמפ לביטחון לאומי, ביקש מהפנטגון להכין תוכנית לתקוף באירן. בכיר אמר: "היינו בהלם מהפנייה". הבקשה הגיעה בעקבות הירי לעבר שגרירות ארה"ב בעירק בתחילת חודש ספטמבר, שבוצע על ידי מיליציות אירניות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו